Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Zemeņu mīļotāji var būt mierīgi - Grieķijā siltā laika sezona sākas ātrāk, līdz ar to arī raža tiek novākta agrāk. (Foto: Pixabay.com)

Kārdinošās importa zemenes - vai tās nav pilnas ar ķīmiju?

Garšīgi
8. aprīlī 10:28 2021. gada 8. aprīlī 10:28
  Jauns.lv
Pavasara vēstneši ir ne tikai putnu čivināšana un aizvien vairāk saulainu dienu, bet arī skaistās, lielās, sulīgās zemenes, kas mūs kārdina tirgū un veikalu plauktos. Kāda LTV raidījuma “Pārtikas revidents” skatītāja interesējās, vai šīs zemenes, kas lielākoties šobrīd tiek vestas no Grieķijas, vispār ir veselīgas un vai tās nav pilnas ar ķīmiju?

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) mierina visus zemeņu mīļus. PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova uzsver, ka katrā Eiropas Savienības dalībvalstī ir kompetentās iestādes, kuru pienākums ir kontrolēt, kā zemenes tiek audzētas, kā tās tiek novāktas, kā uzglabātas, transportētas un realizētas. Realizācijas laikā ir jābūt norādītai izcelsmes valstij, līdz ar to jebkuram patērētājam, kas vēlas iegādāties zemenes, ir tiesības zināt, kurā valstī tās augušas.

“Grieķijā siltā laika sezona sākas ātrāk, līdz ar to arī raža tiek novākta agrāk. Bez tam ir iespēja zemenes audzēt arī siltumnīcās, taču garša atšķirsies, vai zemenes augušas gruntī vai siltumnīcā. Protams, ka visos laikos mūsu pašu vietējās zemenes ir visgaršīgākās, īpaši, kad ir siltā, karstā laika sezona pie mums Latvijā,” piebilst PVD pārstāve.

Katru gadu PVD pārbauda gan importa, gan vietējas zemenes. Viens produkta paraugs tiek pārbaudīts uz vairāk kā 150 pesticīdu atliekvielām, un pēdējos gados zemenēs šīs atliekvielas nav konstatētas.

Saistītās ziņas

Mediķi atklāj, kam ir kategoriski aizliegts ēst zemenes
Kā iepriekš sagatavot jaunu zemeņu dobi
Dārza darbi aprīlī: sēj visu, gatavo puķu dobes, apgriez zemeņu lapas

Citi šobrīd lasa

Ļaudis satraucas - vai Kiviču pāra suns nonācis dzīvnieku patversmē? 7
Stingri brīdina: savvaļā augošu lakšu plūkšana, griešana vai izrakšana ir aizliegta 8
FOTO: ar vizualizācijām parāda, kāds varētu izskatīties "Rail Baltica" nākotnes ātrgaitas vilciens 11
Pievienot komentāru

Счастливая герцогиня Кэтрин появилась на публике после похорон принца Филиппа

Тилль Линдеманн спел советский хит на русском языке, и теперь все гадают - зачем!