Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Konditorejas milti īpaši piemēroti biskvītu, kēksu un mafinu mīklai – gatavā našķa tekstūra būs daudz gaisīgāka. (Foto: unsplash.com)

Kas ir konditorejas milti?

Garšīgi
3. aprīlī 14:25 2021. gada 3. aprīlī 14:25
  "100 Labi Padomi"
Tie, kuri aizraujas ar kūku un smalku cepumu cepšanu, par konditorejas miltu eksistenci zina jau sen – no ārzemju recepšu krājumiem. Tagad tie nopērkami arī Latvijā. Skaidro veģetāra uztura skolas Vegus vadītāja Dita Lase.

Konditorejas milti ir smalka mannas maluma kviešu milti, proti, tie ir nedaudz rupjāki par augstākā labuma kviešu pulvermaluma miltiem. Ne velti iepriekš izmanīgās namamātes īpašajās receptēs iemanījās izlīdzēties, smalkajiem bīdeļmiltiem piejaucot nedaudz mannas. Konditorejas milti īpaši piemēroti biskvītu, kēksu un mafinu mīklai – gatavā našķa tekstūra būs daudz gaisīgāka.

Ko nozīmē tie cipari uz miltu pakas?

Cipari uz miltu pakām apzīmē maluma un sastāva tipu, piemēram, smalkāki, rupjāki vai kāda īpaša maluma, miltos ir vairāk vai mazāk olbaltumvielu, tie ir vairāk vai mazāk attīrīti. Ne tikai konditorejas izstrādājumiem kā kēkss vai biskvīti ir piemērotāki un mazāk piemēroti milti, arī makaronu un picas miltiem ir savi malumi! Piemēram, 405. ir milti, kas domāti smilšu mīklai, biskvītiem. Numur 812. vai 550. satur vairāk glutēna, tātad tie ir vispiemērotākie pankūkām un rauga mīklai. Tipi ar numuriem virs tūkstoša – pilngraudu milti, piemēram, skrotētie maizei u. tml.

Saistītās ziņas

Ko Lieldienās ēd briti: slaveno krusta rozīņmaizīšu jeb "Hot cross bun" recepte
No piparkūkām pie burkāniem: uztura speciālistes Lizetes Pugas padomi veselīgam bērnu uzturam svētku laikā
Kad visi svin, gardumu cepēji strādā. Stāsts par Džeriņu ģimeni, kuriem konditorejas bizness ir izdevies

Citi šobrīd lasa

"Nāves slazds vadības stulbuma dēļ". Pansionātā, kur vilcinājās ar vakcinēšanos, ar Covid-19 saslimst un mirst sirmgalvis 9
Skaudrā bērnība, garīgā saslimšana un nāve: kāda bija prinča Filipa dzīve? 1
Zviedru basketboliste, kura pat bija spiesta mainīt uzvārdu, stāsta par šausmām Krievijā 6
Pievienot komentāru

Звезда фильмов для взрослых Райли Рид выходит замуж за паркуриста из Латвии

Софи Лорен: главные мужчины в жизни 86-летней актрисы