Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mežirbes ligzdo uz zemes, tāpēc tās apdraud arī mežacūkas, taču to pulku krietni paretinājis Āfrikas cūku mēris, tā ka nenoliedzama ir cilvēku ietekme. (Foto: Māris Puķītis)

Mežirbes pāri veido jau rudenī

Noderīgi ikdienā
2021. gada 31. janvārī 12:10 2021. gada 31. janvārī 12:10
  Jauns.lv
Mežirbes ir nometnieces – tās nedodas uz siltajām zemēm un arī Latvijā nemēdz tālu klejot. Tās riesto pavasarī, kad nokusis sniegs, taču pārus izveido jau rudenī, un katrs izraugās sev individuālu apdzīvojamo teritoriju, kur veidos ligzdu.

Lēsts, ka Latvijā mājo vairāki desmiti tūkstošu šo putnu, tomēr pēdējo desmit gadu laikā skaits ir ievērojami sarucis, pēc ornitologu aplēsēm, par 80 procentiem. Tas ir dramatisks kritiens, kurā nevar vainot tikai jenotsuņus, caunas un citus plēsējus. Mežirbes ligzdo uz zemes, tāpēc tās apdraud arī mežacūkas, taču to pulku krietni paretinājis Āfrikas cūku mēris, tā ka nenoliedzama ir cilvēku ietekme.

Kas ir Meža Zinis


Atver acis! Dodies ārā! Dodies dabā un mežā! Skaties, kas tur notiek. Meklē interesanto un neparasto, liecības, kā dzīvo mežu redzamie un neredzamie iemītnieki un kādas ir viņu darbības sekas.

Fotografē, filmē, apraksti redzēto un sūti mums – jauns@jauns.lv  Ja būs nepieciešams, Jauns.lv piesaistītie speciālisti komentēs jūsu dabas foto un video atradumus. Kopā veidosim Jauno Meža Enciklopēdiju.

Citi šobrīd lasa

"Valkātas preces Latvijā uzskata par kaunu" - modele Nastya Choo radījusi konkurentu "Andelei Mandelei"
Vai sezona Latvijā beigusies? Slēpošanas trašu pārstāvji komentē turpmākās perspektīvas
Jelgavā manīts neparasts putns. Eksperts skaidro, ka tam varētu būt divi iemesli
Pievienot komentāru