Haoss un nekārtība mājās atņem enerģiju - 4 racionāli padomi, kā rīkoties
foto: Shutterstock.com
Noderīgi ikdienā

Haoss un nekārtība mājās atņem enerģiju - 4 racionāli padomi, kā rīkoties

Žurnāls "100 Labi Padomi"

Nekārtība un juceklis iedarbojas uz zemapziņu un rada it kā neizskaidrojamu nemieru, kas beigu beigās atņem cilvēkam enerģiju. Turklāt haotiski samestas lietas, nekārtīgas dokumentu un žurnālu kaudzes ir lieli laika zagļi – lai šādā kaudzē atrastu vajadzīgo, paiet krietni ilgāks laiks nekā tad, ja viss atrodas savā vietā.

Lūk, vairāki padomi, kā ieviest kārtību mājās.

Dari tā:

● Priekšmeti, kuri mums patīk, kurus izmantojam un par kuriem priecājamies, labvēlīgi iedarbojas uz mūsu zemapziņu, tāpēc dzīvojamās telpās vajadzētu atstāt tikai tādus, bet no visa pārējā šķirties. Visvieglāk to izdarīt, ja no telpas – istabas vai virtuves – iznes laukā visu, izņemot lielās mēbeles. Pēc tam katru priekšmetu novērtē ar savām sajūtām, vai man tas patiešām patīk un vai man tas ir noderīgs. No visa, par ko ienāk prātā doma – varbūt kādreiz noderēs, atbrīvojies bez nožēlas.

● Ja maz laika, lai izkrāmētu tukšu visu telpu, koncentrē uzmanību uz vienu lietu, piemēram, uz virtuves atvilktni ar galda piederumiem. Izkrāmē to tukšu, pēc tam paņem rokā katru priekšmetu un padomā, kad pēdējo reizi to lietoji, vai tas ir praktisks, vai tas tevi priecē.

Arī dekoratīvos un interjera priekšmetus paturi savās telpās tikai tad, ja, uzmetot tiem skatienu, sajūti prieku, patikšanu vai gandarījumu.

● Taupības, agrās celšanās un dzīvokļa kārtošanas kampaņas diemžēl palīdz tikai īsu brīdi tāpēc, ka nav izveidojies paradums regulāri pārdomāt un apsvērt savus izdevumus, noslaucīt putekļus tad, kad tie vēl ir gandrīz nemanāmi. Taču paradums regulāri sakopt māju, izmazgāt veļu veidojas tikai tad, ja konkrētu darbību atkārto vēl un vēl. Šāda jauna programma smadzenēs iesēžas tikai apmēram pēc 30 dienām. Tad tā ir ieņēmusi savu vietu zemapziņā, un cilvēks par to vairs nedomā.