Noderīgi ikdienā
2020. gada 22. aprīlī, 14:12
Nesarežģī vienkāršas lietas! Kā paglābt no savīšanas nopirktās dilles un citi ieteikumi virtuvei
Nereti gadās, kad šķietami vienkāršās situācijās virtuvē apjūkam. Piedāvājam praktiskus padomus.
Vairāk padomu par to, kā dzīvot taupīgi un veselīgi, lasi šeit:
- Pavasaris ir laiks, kad, dabai mostoties, daudzi iesaka ēst pumpurus. Ēst var gan bērzu, liepu, priežu, gan arī augļu koku un ogulāju pumpurus. Kā tos saglabāt, lai izmantotu arī vēlāk? Lai pumpuri neatvērtos un neiztvaikotu to eļļas, nedrīkst tos žāvēt siltā vietā, piemēram, bēniņos zem skārda jumta. Tie jānovieto plānā kārtā sausā, bet labi vēdināmā un tumšā vietā. Vēlāk no tiem var pagatavot tēju vai pievienot vannai.
- Ko darīt, kad no ledusskapja izņemtais sviests ir pārāk ciets? Ielej karstu ūdeni traukā un paturi kādu minūti. Tad izlej ūdeni un pārliec trauku pāri sviestam, vai ieliec to tajā. Būsi pārsteigts, cik ātri sviests paliks mīksts.
- Kad gatavo zivi, paliec zem tās vairākas sagrieztas citrona šķēlītes. Tas novērsīs pielipšanu pie pannas, kā arī palielinās aromātu.
- Kā noskaidrot, vai olas ir gana svaigas, lai tās ēstu? Ieliec olu caurspīdīgā traukā, kurš piepildīts ar aukstu ūdeni. Ja ola ir trauka apakšā, tad tā ir svaiga un izmantojama pārtikā. Ja olas viens gals ir vērsts uz augšu, tas nozīmē, ka tā ir 2-3 nedēļas veca. Arī šādu olu var izmantot ēdiena pagatavošanā. Savukārt, ja ola peld virs ūdens, tad tā ir skaidra zīme, ka ir veca un jāmet atkritumu konteinerī.
- Vēlies veikala nopirkto banānu ķekaru saglabāt pēc iespējas ilgāk svaigu? Atdali katru banānu atsevišķi un ap katra banāna kātu aptin plastikāta plēvi.
- Nekad neturi banānus ledusskapī, jo zemā temperatūra kavē to nogatavināšanu.
- Vai kartupeļi dzen asnus? Ievieto starp tiem kādu ābolu!
- Lai arī asni satur cilvēkam indīgu vielu, tomēr, kārtīgi kartupeļus nomizojot un izgriežot asnu vietas, izpētīts, ka tos ir droši lietot uzturā.
- Nopirki lielveikalā svaigas dilles un lociņus, bet tie ātri savīst? Ievieto tos ūdens glāzē! Šādi tie ilgāk būs svaigi.
- Vai vēlies vasaras un rudens ogas baudīt arī ziemā? Tad sasaldē tās! Ogas ātri sasalst, saglabājot aromātu un vitamīnus. Ja nevēlies, lai ogas sasalst visas kopā, tad sākotnēji novieto tās atstatus vienu no otras uz kādas paplātes. Kad tās jau sasalušas, tad ātri pārliec kopējā traukā.
- Šādas sasaldētas ogas varēsi izmantot ne tikai desertos, bet varēsi arī izmantot ledus gabaliņa vietā dzēriena glāzē.