Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Cik bieži jātīra skurstenis?

Noderīgi ikdienā
2019. gada 28. novembrī 07:37 2019. gada 28. novembrī 07:37
  100 labi padomi | "100 Labi Padomi"
Latvijas Republikas Ministru kabineta apstiprinātie Ugunsdrošības noteikumi paredz, ka cietā kurināmā apkures iekārtu dūmvadi jātīra ne retāk kā divas reizes gadā – pirms apkures sezonas sākuma (līdz 1. novembrim), kā arī vienu reizi apkures sezonā (no 1. novembra līdz nākamā gada 1. martam).

Savukārt šķidrā kurināmā apkures iekārtu ķieģeļu dūmvadi jātīra ne retāk kā reizi gadā, ķieģeļu dūmvadi ar oderējumu un metāla dūmvadi – ne retāk kā reizi divos gados, ventilācijas kanāli – ne retāk kā reizi trijos gados. Visskaidrākā pazīme, ka skurstenim nepieciešama tīrīšana, ir tā dūmošana un vilkmes samazināšanās.

Ja dūmvads netiek laikus iztīrīts, iespējama sodrēju pašaizdegšanās. Ilgstoši atrodoties augstas temperatūras iedarbībā, sākas to pašaizdegšanās, kā dēļ bēniņos un jumtā var izcelties ugunsgrēks.

Zinātāji teic, ka skursteni iespējams iztīrīt arī ar vienkāršu tautas metodi – apses malku. Apse degot rada ļoti stipru vilkmi, kas izstumj no skursteņa pelnus. Apšu karstums ir sauss un stiprs, tajā izžūst un sadeg darvas vielas, kas palikušas skurstenī pēc krāsns kurināšanas ar skujkoku malku.

Lai skurstenī neveidotos darvas sodrēji, var izmantot arī mūsdienās ražotos speciālos ķīmiskos maisījumus. Tie ir pulverveidīgi, un tos ieber degošā krāsnī. Rezultātā darva kļūst sausa un nolobās gluži kā veca, sakaltusi krāsa. Taču tie ir tikai palīglīdzekļi. Lai dūmvads būtu tīrs un drošs, bez skursteņslauķa neiztikt.

Saistītās ziņas

Skursteņslauķis – romantiskākās profesijas pārstāvis un laimes nesējs. FOTO 15
Seni padomi skursteņa tīrīšanai 8
Skursteņslauķis Varis: "Skursteņi ir jātīra divas reizes gadā." VIDEO 6

Citi šobrīd lasa

Princis Harijs vēlas apturēt seriālu “The Crown”, pirms tur ķeras pie viņa dzīves iztirzāšanas
24 fakti par 24. numuru: mazāk zināmais par basketbola leģendu Kobi Braientu
Kobes Braienta vienošanās ar sievu izglāba no vēl lielākas ģimenes traģēdijas
Pievienot komentāru

Упс! Герцогиня Кэтрин в короткой юбке на ветру пережила "момент Мэрилин"

Отец герцогини Меган опубликовал компрометирующие снимки ее раздевания до белья