Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Facebook

Jaunpiebalgā vecie gāzes baloni pārtop elegantos mūzikas instrumentos 5

Noderīgi ikdienā
16. jūnijā 07:56 2018. gada 16. jūnijā 07:56
Kas Jauns Avīze
Vecie gāzes baloni, kuri pamazām jānomaina pret jauniem un drošākiem, Jaunpiebalgā iegūst jaunu dzīvi. Amatnieks Juris Cers no tiem izgatavo zvangas – skanīgus mūzikas instrumentus.

Foto: Facebook

Kopā ar dzīvesbiedri Ievu Dūrīti viņš savās lauku mājās izveidojis Pigoru darbnīcu. Zvanga ir sametināta no gāzes balona galiem, tā noslīpēta un apdarināta, ka nezinātājs pat nenojauš tās izcelsmi. “Tantes tirgū teica – kādas skaistas vāzītes… Prasa, vai no māla un kam tas domāts,” intervijā Latvijas Radio smej amatnieks, piebilstot, ka tas ir krāms, kas beidzis savu darbu pie gāzes plīts, un nu pārtapis skaistā lietā.

Foto: Facebook

Zvangas spēlē ar vālītēm, skaņa atgādina gan bungas, gan zvanu reizē. Juris izmanto gan lielos, gan mazos balonus, vispirms uzmanīgi pārbaudot, vai nav palikusi gāze.
Pie savas idejas viņš nonāca, ieraugot televīzijā ielu muzikantu, kurš spēlēja uz pieclitrīgā gāzes balona, kam apakšā bija izgrieztas mēlītes. Sekoja rakšanās internetā, pamācību video, apraksti, daudzi mēģinājumi, līdz tapa pirmā zvanga, kas uzdāvināta dzīvesbiedrei.

Foto: Facebook

Juris vairs nezina teikt, cik zvangu izgatavojis, sākumā vairāk interesējušies ārzemnieki, tagad arī vietējie. Šis instruments rada meditatīvu mūziku, to pērk, piemēram, pirtnieki, jogas entuziasti un pasniedzēji. “Ir ļoti daudz jādomā un jābūt radošam. Laukos dzīvot īstenībā ir ekskluzīvi – te ir tīrs gaiss, mēs paši visu izaudzējam, visu ēdam savējo, mūsu bērns skrien tepat ārā pa smiltīm, pa pļavām, tā man liekas foršākā vieta, kur uzaugt,” piebilst Juris.

Citi šobrīd lasa

Daudz basketbola un daudz sieviešu: leģendārajam Kasparam Kambalam aprit 40
Jāpērk jauni ziemas zābaki. 6 ieteikumi, kā "neiegrābties" sliktā precē 17
Majors skaidro, kāpēc izlemts saīsināt "Positivus" festivāla garumu 18
Tēmas: Jaunpiebalga
Skatīt visus komentārus

Ищут человека, готового на год отказаться от смартфона за 100 000 долларов 1

Голая правда: абсолютно обнаженная Виталина Цымбалюк-Романовская появилась в эфире шоу Малахова 1