Fredis atrāda savu plašo bibliotēku mājās. FOTO
Jokdaris un radio dīdžejs Andris Freidenfelds grāmatu veikalā pavada vairākas stundas un par uzvaru uzskata, ja no tā iznāk tukšā. Bet mājās viņam ir liela un plaša bibliotēka. Lūk, kā izskatās pie Freda mājās!
Radio SWH dīdžejs, jokdaris un pasākumu vadītājs Andris Freidenfelds jeb Fredis ir liels grāmatu draugs. Ne velti viņš uzaicināts LTV jaunā šova „Lielā lasīšana” žūrijā un savos radioraidījumos mēdz izmantot citātus. Jo, izrādās, viņš jēdz ne tikai aizrautīgi runāt, bet arī to, kas grāmatās rakstīts!
Par atkarību no grāmatām Fredis gari un plaši izstāstījis raidījumam „LNT brokastis”, kā arī izrādījis savas mājas lielo bibliotēku, skapi un nozīmīgākās grāmatas. „Katra iznākšana no grāmatu veikala tukšā ir neliela uzvara. Es strādāju attiecībā 1:1 – ko nopērku, to arī izlasu,” raidījumam stāsta Fredis, atklājot, ka grāmatu veikalā mēdz pavadīt pat vairākas stundas, rūpīgi izlasot priekšvārdu, pēcvārdu, iepazīstoties ar atsauksmēm, un tikai tad grāmata nonāk vai ne viņa mājas bibliotēkā.
Inteliģentais jokdaris secina, ka viņa grāmatu plauktā pārsvarā ir grāmatas krievu valodā. „Sākot ar piedzīvojumu literatūru, beidzot ar alternatīvo vēsturi.” Pēdējā laikā viņš „uzsēdies” uz zinātniskās fantastikas. Pārlasīt grāmatas vairākkārt viņš nemēdzot. Izņēmums esot Dimā „Trīs musketieri”, par kuru atrodas arī kāds kuriozs stāsts. „10-12 gadu vecumā biju izlasījis „Trīs musketierus”. Gāju uz kino skatīties ekranizāciju, bija tāds kinoteātris „21. jūlijs”. Ar trīcošu sirdi izstāvēju rindu divu kvartālu garumā – tūlīt skatīšu vaigā D’artanjanu, Artosu, Portosu un Aramisu, beidzot zināšu, kādi viņi izskatās. Taču mani neielaida iekšā, jo filma bija aizliegta līdz 16 gadiem… Es jau visu zināju, visu biju izlasījis, bija skaidrs, kuram iedurs vēderā un ko, bet… neielaida…” joprojām emocionāls par bērnībā piedzīvoto netaisnību ir Fredis.
Viņa mīļākās bērnības grāmatiņas esot „Greizo spoguļu karaļvalsts” un „Zelta atslēdziņa”, bet šobrīd viņš slavē Gregorija Deivida Roberta „Šāntarāms”, japāņu rakstnieka Haruki Murakami un krievu rakstnieka Dmitrija Bikova darbus. „„Šāntarāms” ir labākā grāmata par Indiju, kāda varētu būt. Jo to uzrakstījis nevis indietis, bet baltais cilvēks,” par trīs ar pusi kilogramu smago lasāmvielu spriež Fredis. Viņa grāmatu plauktā atrodamas arī daudzas mūzikas enciklopēdijas, kas palīdz darbā radio, bet par labāko latviešu grāmatu viņš uzskata brāļu Kaudzīšu romānu „Mērnieku laiki”. „Tajā ir viss – trilleris, romantiska mīlestība, mazliet mistikas, sociāli asas lietas, satīra, humors, nu netipiski labs latviešiem!” grāmatu, saukdams par pērli, slavē Fredis.
Fredis izrāda savu mājas bibliotēku
Fredis LTV1 šova „Lielā lasīšana” žūrijā
Kasjauns.lv / Foto: ekrānšāviņš, publicitātes