No Baibas Strautmanes mēs to negaidījām. Laiku viņa pavada laimētavā. VIDEO
Ierasts viedoklis, ka „spēļu ellē”, spaidot automātu pogas, savu laiku lielākoties mēdz pavadīt dīkdieņi vai dzīves pabērni, kuriem nesokas darbā vai privātajā dzīvē. Bet tam, ka pogas spaidītāju saimē savu vietu atradusi Baiba Strautmane (46), ticēt negribējās nemaz.
Vai tiešām Strautmane aizraujas ar azartspēlēm?
Šīs nedēļas žurnāls „Kas Jauns” vēsta, ka Atmodas sākumposma izcilās žurnālistes, patiesības cīnītājas un varai neērto jautājumu uzdevējas Baibas Strautmanes aizraušanās ir spēļu automāti, pie kuriem viņa nereti pavada laiku. Kasjauns.lv rīcībā nonācis video, kur skaidri saskatāms, ka Baiba vada laiku pie uguntiņas zibinošajiem aparātiem.
Pēdējos gados advokāta Romualda Vansoviča dzīves draudzene un divu bērnu māte Baiba Strautmane publiskajā vidē parādās ļoti reti – vien brīžos īsi pirms vēlēšanām, kad uzņemas deputātu kandidātu iztaujāšanu un nevairās uzdot tiešus un konkrētus jautājumus. Viņas slavas laiki palikuši vēsturē, kad viņa bija jaunā, talantīgā, uzlecošā žurnālistikas zvaigzne un vadīja tādus raidījumus kā „Mūsu cilvēks” un „Valsts pirmās personas”. Tolaik viņa bija valsts notikumu centrā, katram bija saistošs un interesēja viņas viedoklis, asais prāts, veiklā valoda un ciešais „krampis”, pierādot savu taisnību un patiesību, kā arī izvelkot gaismā muldoņas, meļus un afēristus.
Ja agrāk Strautmane bija dzirdama radio un skatāma TV, tad tagad Baibas tribīne ir viņas tviterkonts, kas papildinās ar apskaužamu regularitāti – dažos gados tapuši vairāk nekā 18,2 tūkstoši tvītu. Pirms sešiem gadiem intervijā žurnālam „Marta” Baiba bilda tādus vārdus: „Mulstu no cilvēkiem, kas stundām var dzīvot visos tajos feisbukos un tviteros.” Bet kas tagad? Tagad tviterī viņa seko vairāk nekā 800 kontiem, savukārt viņai seko gandrīz 15 tūkstoši ļaužu.
Baiba pļāpātavā diskutē par visu, kas saistīts ar Latvijas politiku, ārpolitiku, sadzīvi, izklaidi... Ik dienas viņa veic ap desmit ierakstiem, iesaka pāris tēmu, vērtē citu ierakstus. Bet ir viens temats, kuram viņa savos tvītos nepieskaras un kuru cenšas neievērot, lai arī tas radījis itin lielu rezonansi. Un tā ir azartspēļu atkarība. Laikā, kad pavisam nesen lielākie mediji vēstīja par Saeimas Nacionālās drošības komisijas amatpersonas Kārļa Seržanta kaisli uz spēļu automātiem un arī viņa iekulšanos nepatikšanās ar Saeimas Jūrmalas rezidences īrēšanu sievasmātes un paša jubilejas svinībām, Baiba par spēļu automātiem pat tviterī nepaziņoja ne pušplēsta vārda. Taču rezidences lietā gan savu viedokli pauda.
Ko saka eksperti?
Psihologi uzsver, ka aizraušanās ar azartspēlēm var novest pie atkarības. Savukārt no azartspēlēm atkarīgais nonāk daudzu risku varā – azartspēļu izraisītās problēmas var bojāt attiecības, traucēt darbam un novest pie finanšu katastrofas, kā rezultātā cilvēks gatavs pat krāpties un zagt, lai tikai varētu nomaksāt parādus. No azartspēlēm atkarīgais ir viegli ietekmējams un iespaidojams. Atkarīgs cilvēks gan darbavietā, gan dzīvē pastāvīgi izjūt diskomfortu, pat ja ārēji rada līdzsvarotu iespaidu.
Pirmais solis cīņā ar azartspēļu atkarību ir spēlmanim pašam sev atzīt šo problēmu. Jau pēcāk katram spēlētājam ir vajadzīga unikāla pieeja. Ir nepieciešams milzīgs spēks un drosme, lai atzītu savu kļūdu un to, ka esat notrallinājuši daudz naudas, ieguvuši saspringtas attiecības vai pat zaudējuši sev tuvus cilvēkus līdzās. Pārvarēt azartspēļu atkarību nekad nav viegli. Bet atveseļošanās ir iespējama, ja cilvēks sāk ārstēšanos, meklē atbalstu pie speciālistiem, ģimenē, nekautrējas atzīt vājību un bezspēcību.