220 kg smaga repere iesūdz tiesā taksometru kompāniju, kuras šoferis viņu uzskatīja par pārāk resnu, lai vestu
Izmēros milzīgā amerikāņu repere “Dank Demoss” iesūdzējusi tiesā taksometru uzņēmumu “Lyft” par diskrimināciju — izsauktā taksometra šoferis atteicies viņu ielaist automašīnā, jo viņa ir pārāk resna, varētu nesatilpt salonā vai izraisīt automašīnas riepu pārsprāgšanu.
36 gadus vecā Detroitas mūziķe, īstajā vārdā Dedža Blendinga, nofilmēja savu sarunu ar “Lyft” šoferi janvāra sākumā, kurā viņa strīdas par savām tiesībām iesēsties automašīnā. “Es varu ielīst šajā mašīnā,” viņa apgalvo. “Tici man, tu nevari,” atbild šoferis, kurš piedāvāja izsaukt lielāku automašīnu un piedāvāja aizvešanu bez maksas, taču repere iesūdzēja uzņēmumu tiesā, apgalvojot, ka cietusi no diskriminācijas, un soctīklos sūdzējās, kā tas “maitasgabals” viņu pazemojis. “Kāds man sakars ar tavām riepām?” neizpratnē šoferim vaicāja vairāk nekā 220 kilogramus smagā sieviete.
“Esmu bijusi vēl mazākās automašīnās,” viņa paziņoja kanālam “FOX 2”. “Es vienkārši gribu, lai viņi zina, ka tas aizskāra manas jūtas.”
Viņas advokāts Džonatans Marko apgalvo, ka Mičiganas štatā aizliegts pasažierus diskriminēt pēc svara, gluži tāpat kā pēc rases vai reliģijas. Kaut gan “Lyft” šoferi var atteikties pārvadāt pasažierus, ja viņus uzskata par apdraudējumu, taču tas neattiecas uz svaru, kas ir aizsargāta īpašība, viņš paziņoja. Izrādās, ka Mičigana ir vienīgais ASV štats, kur ar likumu aizliegta cilvēku diskriminēšana pēc svara — šo likumu pieņēma 1976. gadā, aizliedzot darba devējiem diskriminēt darbiniekus pēc auguma un svara.
So huge she got out of breath talkin and trying to ruin this drivers life because she’s built like the 💩emoji @DankDemoss pic.twitter.com/mWdIgiNlPZ
— Alan Roberts (@TheMFingCOO) January 23, 2025
Tiesa, sociālajos tīklos ne visi izjuta simpātijas pret resnās reperes aizvainotajām jūtām. “Likums neatļauj pārslogot automašīnu,” paziņoja kāds komentētājs. “Šoferis bija ļoti pieklājīgs, viņš izskaidroja pamatotus iemeslus un pat atvainojās … pamēģiniet paskatīties uz lietām no cita skatupunkta.”
Vēl ironiskāks bija cits komentētājs: “Tas ir “Lyft”, nevis “forklyft”" [vārdu spēle ar angļu valodas vārdu “forklift” (autokrāvējs) — red.].