Santa Klauss, elfi un ziemeļbriedis Rūdolfs. Kā radušies populārākie Ziemassvētki tēli, un vai kāds no tiem ir īsts?
foto: Shutterstock
Santa Klauss jeb Ziemassvētku vecītis ir populārākais Ziemassvētku tēls.
Trakā pasaule

Santa Klauss, elfi un ziemeļbriedis Rūdolfs. Kā radušies populārākie Ziemassvētki tēli, un vai kāds no tiem ir īsts?

Violanta Dzene

Jauns.lv

Lielai daļai no mums Ziemassvētki asociējas ar maģiskiem tēliem, kas ir kļuvuši par svētku simboliem – no sirsnīgā Santa Klausa līdz laimīgajiem elfiem un jestrajiem ziemeļbriežiem. Bet kā šie tēli radušies un vai kāds no tiem ir arī īsts?

Santa Klauss, elfi un ziemeļbriedis Rūdolfs. Kā ra...

Ziemassvētki ir laiks, kad pasaule šķiet brīnumaina, kad gaisā virmo cerība un siltums. Šis laiks ir bagāts ar tradīcijām, kas iesakņojušies mūsu ikdienā, un viena no būtiskākajām Ziemassvētku sastāvdaļām ir tēli, kas šos svētkus padara vēl īpašākus. Santa Klauss, Ziemassvētku eņģeļi, Rūdolfs ar sarkano degunu, zaļais radījums Grinčs un daudzi citi, katrs no šiem tēliem ir ne tikai svētku sastāvdaļa, bet arī simboli, kas mūs aicina ticēt, ka Ziemassvētku burvība ir īsta.

Kad mēs skatāmies uz Santa Klausu, mēs redzam ne tikai tēlu, kas piepilda bērnu vēlēšanās, bet arī dāsnuma, mīlestības un beznosacījumu dāvināšanas simbolu. Elfi, kas strādā, lai radītu dāvanas, mums atgādina, ka pat mazi darbi var radīt lielas pārmaiņas, bet Grinčs, lai arī sākotnēji naidīgs, galu galā mums visiem atgādina, ka pat visdziļākie sirds ledus gabali var tikt izkausēti. 

Lai arī šie tēli ir brīnišķīgi un pilni burvības, jāatzīst, ka nevienam no tiem nav konkrēta "īsta” vēsturiskā pamata kā reālai personai, kaut arī daži no šiem tēliem balstās uz reālām personām, vēsturiskām figūrām un notikumiem.

Tālāk plašāk par to, kā tie radās un kāpēc tie iegūst tik lielu nozīmi mūsu tradīcijās.

Nākamā lapa: Santa Klauss jeb Ziemassvētku vecītis