Jaunajā Rīgas teātrī 27. septembrī plkst.19 pirmizrādi piedzīvoja Alvja Hermaņa iestudējums "Melnais piens. 2024"

Jaunajā Rīgas teātrī pirmizrādi piedzīvo Alvja Hermaņa iestudējums "Melnais piens. 2024"

Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) 27. septembrī plkst.19 pirmizrādi piedzīvoja Alvja Hermaņa iestudējums "Melnais piens. 2024".

Sarkanais paklājs

FOTO: skatītāji ierodas uz Alvja Hermaņa iestudējuma "Melnais piens. 2024" pirmizrādi

Izklaides nodaļa

Jauns.lv / LETA

Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) 27. septembrī plkst.19 pirmizrādi piedzīvoja Alvja Hermaņa iestudējums "Melnais piens. 2024", informēja JRT pārstāve Inga Liepiņa.

FOTO: skatītāji ierodas uz Alvja Hermaņa iestudēju...

2010. gadā Hermanis iestudēja izrādi "Melnais piens". Toreiz tā parādīja, ka teātrim nav vienmēr jābalstās uz destrukciju un konfliktiem. Tas var būt arī par harmoniju un skaistumu, kaut arī skumju.

Izrāde ieguva 2009./2010. sezonas Spēlmaņu nakts balvu "Latviešu autora iestudējums", 2012. gadā preses balvu festivālā "Kontakt" Toruņā, Polijā un apbraukāja daudzas zemes. Šis poētiskais stāsts par latviešu saiti ar dabu un kosmosu kļuva universāls un saprotams arī tālu prom no Latvijas.

Pēc gandrīz 15 gadiem Hermanis kopā ar aktieriem ir radījuši atjauninātu, uzlabotu un papildinātu izrādes versiju "Melnais piens. 2024". Tas būšot vizuāli poētisks iestudējums, kur horeogrāfija un dokumentāli latviešu stāsti metaforu valodā vēsta par to pazaudēto paradīzi, no kuras mēs visi nākam un kuru atceramies tikai miglaini.

Režisors atzīst, ka izrādes uzdevums ir saglabāt atmiņu par to, no kurienes esam nākuši. "Visi latvieši ir cēlušies no laukiem. Nu, nav neviens aristokrāts bijis, ko lai dara! Visi mūsu senči nāk no zemniekiem. Un tas nozīmē, ka latviešu saite ar dabu ir varbūt daudz būtiskāka nekā daudzām citām tautām. Un govs te ir tikai metafora," skaidro Hermanis.

Izrādē piedalās aktieri Vilis Daudziņš, Elita Kļaviņa, Sandra Kļaviņa, Jana Čivžele, Kristīne Krūze, Aminata Grieta Diarra. Kostīmu māksliniece - Jana Čivžele.