foto: AFP/Scanpix
Eirovīzijas uzvarētājs Nemo uzstāsies Rīgā
Mūzika
2024. gada 12. jūnijs, 17:57

Eirovīzijas uzvarētājs Nemo uzstāsies Rīgā

Izklaides nodaļa

Jauns.lv

Pēc uzvaras Eirovīzijā Šveices sensācija Nemo nākamā gada 10.aprīlī uzstāsies koncertzālē "Palladium" ar savu koncertu, kuru papildinās dažādu māsklinieka pārstāvēto mūzikas žanru sinerģija un šova elementi.

Biļetes būs pieejamas no ceturtdienas, 14 .jūnija plkst.12 "Biļešu Serviss" tīklā. FBI un "Positivus" festivāla koncertu kluba biedri biļetes varēs iegādāties iepriekšpārdošanā jau no 13. jūnija plkst.12, izmantojot kodu, ko izsūtīs reģistrētajiem lietotājiem.

Vien 24 gadus vecais Nemo jeb īstajā vārdā Nemo Metlers, mūzikas mīļotāju sirdis iekaroja ar savu skatuvisko priekšnesumu "The Code" 2024. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā Malmē, Zviedrijā. Nemo šovs un skatuviskā klātbūtne, ko veido viņa unikālā balss un tīkamā attieksme aizrāva skatītājus un nesa Šveicei Eirovīzijas uzvarētāju titulu, ko pēdējo reizi valstij atnesa Selīna Diona 1988. gadā.

Nemo pievērsās mūzikai no trīs gadu vecuma, kad sāka apgūt vijoles, bungu un klavieru spēli. Viņu izglītība klasiskās mūzikas lauciņā turpinājās, kad mākslinieki izvēlējās četrus gadus veltīt operdziedāšanas apguvei. Jau 13 gadu vecumā bērnībā ieguldītais darbs mūzikas izglītībā vainagojās panākumiem un Nemo pievienojās tolaik populāra Šveices mūzikla ansamblim, kas noslēdzās ar skatuviskās mākslas praktizēšanu gada laikā. Jūtot vēlmi turpināt paplašināt muzikālā arsenāla iespējas, 17 gadu vecumā Nemo vienas nakts laikā kļuva par repa zvaigznes ikonu, kas vainagojās jaunā muzikālajā ceļā - pēc atpazīstamības iegūšanas Nemo izdeva divus minialbumus, kas guva atzinību mūzikas mīļotāju vidū. Tādas dziesmas kā "Ke Bock", "Du" and "Himalaya" šobrīd nu jau ir ne vien augsti godalgotas mūzikas topu dziesmas, bet arī daļa no Šveices kultūras mantojuma.

Gan iegūtā muzikālā izglītība, gan skatuviskais šarms, gan iekļūšana hip hop mūzikas scēnā, kas rada Nemo unikālo skanējumu, šogad kā sinerģisks un viendabisks mākslas darbs bija klausāms Eirovīzijas dziesmu konkursā un iekaroja gan skatītāju, gan žūrijas pārstāvju sirdis.

Savu skaņdarbu lirikās Nemo pievēršas šobrīd plaši aktuāliem jautājumiem - dzimuma identitāte, garīgā veselība un savas vietas atrašana šai plašajā pasaulē.