foto: Jessica Gow/TT/Shutterstock/ Vida Press
Vai Dons iekļūs finālā? Publicētas jaunākās bukmeikeru prognozes
Latvijas mūziķis Dons.
Festivāli
2024. gada 9. maijs, 12:44

Vai Dons iekļūs finālā? Publicētas jaunākās bukmeikeru prognozes

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Bukmeikeri nākuši klajā ar jaunāko prognozi Eirovīzijas dziesmu konkursam, nosakot potenciālos otrā pusfināla uzvarētājus, kā arī vērtējot Latvijas pārstāvja Dona izredzes iekļūt finālā.

Dons kopā ar delegāciju dodas uz Malmi

Pirmdien mūziķis Dons un Latvijas Eirovīzijas delegācija devusies uz Malmi Zviedrijā, lai 9. maijā ekarotu Eirovīzijas skatuvi.

gallery icon
37

Ceturdien, 9. maijā,  Zviedrijas pilsētā Malmē uz skatuves kāps 16 potenciālie Eirovīzijas finālisti, bet nākamo kārtu sasniegs vien 10. Kā devītais uz skatuves ar dziesmu “Hallow” kāps Latvijas mūziķis Dons un bukmeikeri norāda, ka viņam ir aptuveni 20 procentu iespēja ielauzties finālā. Lai gan Latvijas iedzīvotājiem šādas vēstis sajūsmu nesagādā, mūsu kaimiņi igauņi, kuri uzstāsies kā 13. var jūsmot, jo bukmeikeri viņiem sola teju garantētu vietu finālā. Par favorītiem otrajā pusfinālā uzskatāmi Nīderlandes, Šveices un Grieķijas pārstāvji.

Bez Dona šovakar Malmē uzstāsies vēl 17 dziesmu izpildītāji un uzstāšanās secība ir sekojoša: Malta, Albānija, Grieķija, Šveice, Čehija, Francija, Austrija, Dānija, Armēnija, Latvija, Spānija, Sanmarīno, Gruzija, Beļģija, Igaunija, Itālija, Izraēla, Norvēģija, Nīderlande.

foto: Corinne Cumming / EBU MALMÖ 2024
Eirovīzijas otrā pusfināla dalībnieki.

Tā kā Spānija un Francija finālam kvalificējas automātiski, labāko desmits tiks izvēlēts no atlikušo mūziķu vidus. Ja var ticēt aplēsēm, finālā iekļūs: Nīderlandes, Šveices, Grieķijas, Izraēlas, Armēnijas, Norvēģijas, Gruzijas, Beļģijas, Austrijas un Igaunijas pārstāvji.

Uguņošana, bikšu novilkšana, citas ēverģēlības — Eirovīzijas pirmā pusfināla noskaņas Malmē; 07.05.2024.

Malmē Eirovīzijas dziesmu konkurss notiek jau trešo reizi – iepriekš 1992. un 2013. gadā –, un septītā reize, kad konkurss ...

gallery icon
51

Tiesa, bukmeikeru prognozes nereti mēdz būt arī kļūdainas. Piemēram, aizvadītajā gadā tika vēstīts, ka finālu nesasniegs Albānija, tomēr tā iekļuva finālā un izcīnīja 22. vietu. Savukārt, Francijai pērn tika solīta vieta labāko septiņniekā, tomēr tā ierindojās vien 16. vietā.

Eirovīzijas otrā pusfināla tiešraide 9. maijā būs skatāma pulksten 22.00 televīzijas kanālā “LTV1”, portālā “Lsm.lv” un vietnē “REplay.lv”.