Traģikomēdijas "Laiks Paradīzei!" pirmizrāde

Latvijas Nacionālajā teātrī 18. aprīlī pirmizrādi piedzīvojusi mūsdienu īru dramaturģes Margaretas Perijas traģikomēdija "Laiks paradīzei", ko iestudējusi režisore Endīne Bērziņa.

gallery icon
Sarkanais paklājs
2024. gada 19. aprīlis, 10:45

FOTO: Latvijas Nacionālajā teātrī ceļu pie skatītājiem sāk traģikomēdija "Laiks paradīzei!"

Izklaides nodaļa

Jauns.lv

Ceturtdien, 18. aprīlī, Latvijas Nacionālajā teātrī ceļu pie skatītājiem uzsāka mūsdienu īru dramaturģes Mārgaretas Perijas traģikomēdija "Laiks paradīzei!"

"Izrāde ir stāsts par mūžīgo skrējienu pēc laimes," atklāj uzveduma režisore Endīne Bērziņa. Savukārt izrādes anotācijas vēsta: "Paradīzē no margrietiņas ir iespēja izaugt par orhideju. Tikai jāpārdod pietiekami daudz ēteriskās eļļas pudelīšu, jāiesaistās veiksmīgā piramīdu shēmas biznesā, jāpelna, jāatrod domubiedrenes, jājūtas pieņemtai un jārealizē savi sapņi.
Stāsts ir par sievietēm, kuras dažādu iemeslu dēļ ir iesaistījušās šajā biznesā, un viņu līdzcilvēkiem. Par ambīcijām, piederības meklēšanu, ticību, robežām, kritieniem un pāri visam – milzīgu vēlmi nonākt nākamajā līmenī un iegūt industrijas solīto laimi."

“Pēc garas pārdzīvojumu un piedzīvojumu piepildītas dienas atgriežos mājās, iekrītu gultā un cenšos aizmigt. Zinu, ka tikai miegs sakārtos notikumus, emocijas, kas sakrājušās dienas laikā. Bet domas neatstājas, tās izveido viesuļvētru, jo dzīvoju laikā, kad visa kā ir par daudz. Zinu, ka varu apstāties, bet nemāku, ir jāskrien un nav, kur pieķerties, lai noturētos stabili un izrautos no izmisuma pilnā stāvokļa. Gabriela, Beibija Aleksa, Lorija, Antija un Karla arī dzīvo šajā nemiera pilnajā pasaulē. Man tik ļoti gribas viņas apstādināt, radīt sajūtu, ka viņas ir pamanītas un uzdāvināt viņām mazliet mierpilna miega,” saka izrādes režisore.

Traģikomēdijā "Laiks paradīzei!" spēlē aktrises Marija Bērziņa, Dace Bonāte, Daiga Gaismiņa, Sanita Paula, Liene Sebre, Samira Adgezalova-Abidi, Evija Krūze.

Dramaturģe Mārgareta Perija ir rakstniece no Korkas, šobrīd dzīvo Londonā. Viņa ir absolvējusi drāmas un teātra studijas Korkas Universitātes koledžā, kur pasniegusi arī kursu dramaturģijā. Mārgareta ir ieguvusi apbalvojumus par lugām “Porcelāns”, “Saliekamais” un “Laiks paradīzei!”, kas 2023. gadā tika nominēta arī Lorensa Olivjē balvai par izcilu sasniegumu filiāles teātrī. 2024. gadā pirmizrādi "Royal Court Theatre" Londonā piedzīvos Mārgaretas Perijas adaptācija Megijas Nelsones grāmatai “Bluets”.