Slavenības
2024. gada 8. marts, 09:55

Liene Ušakova plāno iesniegt petīciju par brīvdienu piešķiršanu menstruāciju laikā

Izklaides nodaļa

Jauns.lv

Šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Liene Ušakova atzīst, ka menstruāciju cikla dienas viņai ir ļoti smagas - ar stipru asiņošanu un lielu nogurumu. Liene vēlētos, lai Latvijā būtu likums, kurš nosaka, ka sievietes ar spēcīgām menstruācijām šīs dienas var iegūt brīvas, tāpēc nolēmusi iesniegt petīciju.

Lai saprastu, kā pareizāk rīkoties, Liene Ušakova ar draudzeni meklē iespēju iesniegt petīciju manabalss.lv. Liene uzskata, ka valstī ir iespējama godīga prakse un viņa pati noteikti nemelotu par stiprām menstruāciju sāpēm.

Lasot fanu komentārus, Liene secina, ka vīrieši ir diezgan skeptiski, turpretī sievietes viņas ideju ļoti atbalsta. “Es uzskatu, ka vīrieši no tā visa ir ļoti tālu, viņi nesaprot neko no sievietes cikla. Šajā gadījumā es nedomāju, ka viņiem ir diži daudz tiesību šeit diskutēt,” kategoriska ir Liene.

Abas ar draudzeni nonāk pie secinājuma, ka Latvijas sievietes ir tās, kuras velk valsts ekonomiku, tāpēc šādai iniciatīvai varētu būt zināmi šķēršļi, kas saistīti ar tās ieviešanu. Neskatoties uz to, Liene ir apņēmības pilna iesniegt petīciju.