Aktieris Rūdolfs Plēpis 2021. gada septembrī

Aktieris Rūdolfs Plēpis 2021. gada septembrī.

gallery icon
25
Slavenības
2024. gada 16. februāris, 05:08

Aktieris Rūdolfs Plēpis atgriežas uz skatuves

Jauns.lv

Ar koncertuzvedumu "Rūdis. Stāsti un dziesmas" uz satikšanos dzejā un mūzikā aicina Rūdolfs Plēpis. Aktiera radošais mūžs ir bijis tik raibs kā dzeņa vēders, laiks no šīm krāšņajām piezīmēm izveidot emocionāli piepildītu gleznu, kur humors mijas ar nopietnību un dzīves viedumu.

foto: publicitātes (Edijs Andersons)
Rūdolfs Plēpis.

Rūdolfs Plēpis mazliet satraukti saka: "Koncertā kopā ar mani piedalīsies izcili cilvēki, un tas uzliek atbildību! Mēs esam tik dažādi, bet man ir viegla sirds, jo visu mūžu esmu muzicējis kopā ar Valdi Zilveri. Skatītāji jau nav muļķi, tāpēc nevar kaut ko darīt tikai ķeksīša dēļ. Vēlos izcelt gaismā aizmirsto, bet publikā mīlēto!"

Izdziedāt dziesmas aktierim palīdzēs meita Viktorija Plēpe un programmas idejas autors - dziedātājs Kaspars Markševics. Radošajā kompānijā būs arī Rūda ilggadējs draugs un skatuves partneris komponists Valdis Zilveris, par ģitāras piesitienu gādās Ēriks Upenieks. Uzveduma režisors ir Valdis Pavlovskis.

foto: Publicitātes

Koncertuzvedums visā Latvijā:
24.marts – Smiltenes kultūras centrs 
7.aprīlis – „Ulbrokas pērle”
14.aprīlis – Dobeles pilsētas tautas nams
21.aprīlis – Brocēnu kultūras nams 
28.aprīlis – Talsu tautas nams
5.maijs – Alūksnes kultūras centrs
12.maijs – Cēsis kultūras centrs

Aktiera Rūdolfa Plēpja firmas zīme noteikti ir Jaunatnes teātrī nospēlētās spīdošās lomas, kāds atceras kā dullo baronu Bundulu no Latvijas Nacionālā teātra izrādes, citam ausīs skan "Dziesmiņa par Parīzi" no uzveduma par sunīti Pifu, bet vēl kāds iedomāsies par kalpu Alfrēdu no filmas "Emīla nedarbi". 90. gadu sākumā katrās mājās tika gaidīts LTV raidījums "Tonis", kur Rūdis ar savu draugu un kolēģi Gunti Skrastiņu izspēlēja skečus par sadzīvi, saucot lietas īstajos vārdos un izdziedot kādreiz aizliegtās dziesmas.

2000. gada "Spēlmaņu nakts" ceremonijā Plēpis saņēmis labākā aktiera titulu un balvu par Dzejnieka lomu izrādē "Sapņu spēles jeb dvēseles kumēdiņi", savukārt 2005. gadā ieguvis Lielā Kristapa balvu "Labākais aktieris" par lomu filmā "Baltais zvērs".