foto: FARRELL / BACKGRID/ Vida Press
Rīgā uzstāsies amerikāņu hiphopa apvienības "Wu-Tang Clan" dalībnieks "GZA"
"GZA" ir izcils hip-hop žanra pārstāvis.
Mūzika
2023. gada 21. decembris, 10:22

Rīgā uzstāsies amerikāņu hiphopa apvienības "Wu-Tang Clan" dalībnieks "GZA"

Jauns.lv/LETA

Koncertzālē "Palladium" nākamā gada 4.martā uzstāsies amerikāņu hiphopa apvienības "Wu-Tang Clan" dalībnieks "GZA" kopā ar "The Phunky Nomads", informē "Positivus Press".

Apvienība "Wu-Tang Clan", kuru veido "RZA", "GZA", "Method Man", "Raekwon", "Ghostface Killah", "Inspectah Deck", "U-God", "Masta Killa", kā arī 2004.gadā mūžībā aizgājušais "Ol' Dirty Bastard" un "Cappadonna" kļuva par vienu no ietekmīgākajiem un veiksmīgākajiem kolektīviem repa mūzikas vēsturē.

"GZA" savu solo debijas albumu "Words from the Genius" izdeva 1991.gadā. Tas lika pamatu viņa solo karjerai un mākslinieka izaugsmei. 1995.gadā viņš izdeva albumu "Liquid Swords", kas ierindots starp "Top 100" labākajiem albumiem vēsturē. Platīna sertificēts ieraksts ir kļuvis par hiphopa klasiku.

1999.gada albums "Beneath the Surface" sasniedza pirmo vietu "Billboard R&B/Hip-Hop" albumu topā. Viņš ir piedalījies arī savu kolēģu - "Wu-Tang" dalībnieku - solo projektos un ir spējis saglabāt veiksmīgu solo karjeru līdz pat šodienai.