foto: publicitātes (Nauris Veiss)
Mārcis Auziņš un Jānis Lūsēns piedāvā jaunu Ziemassvētku koncertprogrammu
Mārcis Auziņš un Jānis Lūsēns.
Mūzika
2023. gada 25. novembris, 17:52

Mārcis Auziņš un Jānis Lūsēns piedāvā jaunu Ziemassvētku koncertprogrammu

Jauns.lv

“MIERS [bez vārdiem]” - tā skan meditatīvs, muzikāls ceļojums, kuru izveidojuši divi izcili skaņu meistari – ģitārists Mārcis Auziņš un komponists Jānis Lūsēns, lai Ziemassvētku laikā sniegtu dvēseliskus, emocionāli piesātinātus, gaismas instalāciju un lieliskas instrumentālās mūzikas caurvītus koncertus Latvijas dievnamos.

Jaunajā programmā abus māksliniekus vieno mūzika, kuras pamatnoskaņa ir miers, rāms plūdums un apcere - kā sava veida muzikāla meditācija. Šoreiz tās saplūdušas vienā, radot unikālu muzikālo kolāžu.

“Man miers, tāpat kā laime, ir visu lietu kārtība, līdzsvars starp daudzajām dzīves lomām un jomām,” atzīst Mārcis Auziņš. “Pilnvērtīgu savu mieru es nevaru iedomāties bez mūzikas un ar to saistītajiem procesiem. Ir liels prieks, ka, to radot un izpildot, kaut uz brīdi iespējams kļūt arī par klausītāja miera un laimes mirkli.”

Atzīmējot, ka vislielāko miera pieredzi viņam sniedz vakara stundas Ozolu skolā, komponists Jānis Lūsēns saka: “Manā radošajā dzīvē trauksme un miera stundas ir mijiedarbībā, un tikai vakara stundas varu pavadīt pie saviem instrumentiem, improvizējot. Nemanot pazūd laika sajūta un pārņem miers kā skaists ar gaismu piepildīts lauks.”

Trešais dalībnieks koncertā būs gaismu mākslinieks Roberts Cipruss. Viņš ar savu redzējumu izcels katras baznīcas arhitektūras, interjera un sakrālo priekšmetu skaistumu un varenumu. Kā sava veida tilts no tālās pagātnes uz šodienu būs divu soprānu - Sanitas Rozes un Guntas Greisles - izpildītās dziesmas a capella skanējumā un fragmenti no Jāņa Lūsēna cikla “Septiņi dziedājumi mazajam Jēzum”, kurā neskaitāmu variāciju veidā izskan tikai viens vārds – Aleluja.

Koncertprogrammas “MIERS [bez vārdiem]” pieturvietas: 16. decembris - Jūrmalas Dubultu baznīca, 17. decembris – Valmieras Sv.Sīmaņa baznīca, 20. decembris – Liepājas Lutera baznīca, 21. decembris – Jaunpiebalgas Sv.Toma baznīca, 22. decembris - Rīgas Lutera baznīca Torņakalnā, 23. decembris – Kuldīgas Sv.Annas baznīca, 25. decembris – Rīgas Vecā Sv.Ģertrūdes baznīca, 26. decembris – Jelgavas Sv.Annas baznīca.