Robijs Viljamss lietojis diabētiķu medikamentus, lai nokristos svarā
Britu mūziķis Robijs Viljamss (49) intervijā žurnālam “The Times” atzinies, ka ievērojami nokrities svarā pateicoties diabētiķiem paredzētām zālēm. “Tas bija vajadzīgs no medicīniskā viedokļa. Man diagnosticēja otrā tipa riebumu pret sevi,” paziņoja Viljamss, lietojot paša izdomātu diagnozes apzīmējumu, kas apvieno 2. tipa diabētam paredzētas zāles un riebuma sajūtu pret sevi.
Pēc dziedātāja teiktā, viņš piedzīvojis nopietnas psiholoģiskas problēmas pieaugušā svara dēļ. Tāpēc ārsti viņam izrakstījuši diabētiķu medikamentu, kas pēc iedarbības atgādina “Ozempic” un ievērojami samazina apetīti. Viljamss savu pēkšņo un straujo svara zudumu nosaucis par “Ziemassvētku brīnumu” un izteicies, ka liekais svars viņu padarījis traku.
Jūlijā Viljamss atzina, ka bieži cieš no naida pret sevi psihisku traucējumu – dismorfijas – dēļ, kas izpaužas pārlieku kritiskā attieksmē pret savu izskatu. Viņš pažēlojās, ka varētu uzrakstīt veselu grāmatu par sevis nīšanu un “kroplību justies neglītam”. Mūziķis uzskata, ka viņš pārāk kritiski izturas pret savu svaru. Savukārt pat tad, kad Robijs jūtoties apmierināts ar savu figūru, viņš sākot kritizēt sevi par to, ka izskatoties pārāk vecs.
Izskanējusi informācija, ka arī Latvijā aizvien biežāk cilvēki lieto diabēta medikamentus svara samazināšanai. Pēdējā laikā pieprasījums pēc šiem preparātiem esot tik ļoti pieaudzis, ka pat diabēta slimniekiem pietrūkstot zāļu.
Mediķi gan brīdina, ka lietojot tādas svara samazināšanas tabletes kā “Ozempic” vai “Wegovy”, var palielināties “smagu kuņģa un zarnu trakta problēmu” risks.
Semaglutīdu un liraglutīdu, ko pasaulē plaši sākuši izmantot tievētgribētāji, pārdod zem zīmola “Wegovy”, “Ozempic”, “Rybelsus” un “Saxenda”, un tos ražo uzņēmums “Novo Nordisk”. Pazīstami kā GLP-1 agonisti, tie palīdz palielināt insulīna ražošanu un sākotnēji tika izstrādāti 2. tipa diabēta ārstēšanai.
Pētījumā konstatēts, ka šīs tabletes, kas tiek dēvētas par “brīnumu” cīņā pret aptaukošanos, palielina pankreatīta, zarnu obstrukcijas un “kuņģa paralīzes” iespējamību pacientiem, kas nav diabēta slimnieki.