foto: Publicitātes foto
Nacionālajā teātrī svinēs aktiera Ulda Dumpja apaļo jubileju
Slavenības
2023. gada 16. septembris, 20:42

Nacionālajā teātrī svinēs aktiera Ulda Dumpja apaļo jubileju

Jauns.lv

3. oktobrī uz Latvijas Nacionālā teātra lielās skatuves pulcēsies teātra kolektīvs un viesi, lai godinātu Uldi Dumpi 80. jubilejā.

Aktiermeistarības izcilība ir grūti izmērāms lielums, bet skatītāju mīlestība gan, tāpēc apgalvojam, ka mūsu Uldis jeb 3. oktobra jubilārs, Latvijas Nacionālā teātra aktieris mūža garumā – Uldis Dumpis – ir viens no pašiem mīlētākajiem latviešu aktieriem. Godprātīgs, asprātīgs, lēnprātīgs un visādi citādi prātīgs, viņš ir piekritis ļauties teātra neprātam un šajā dienā būt uz Nacionālā teātra skatuves, lai satiktu ne tikai kolēģus no sava un citiem teātriem, bet arī skatītājus. Par teatrālu un kinematogrāfisku sveicienu rūpi turēs Edmunds Freibergs un Ināra Slucka.

Tā savās lauku mājās Raiskumā saimnieko aktieris Uldis Dumpis

Tā savās lauku mājās Raiskumā saimnieko aktieris Uldis Dumpis.

gallery icon
62

Uldis Dumpis dzimis Latvijas Universitātes studentu Teodora Reiņa Dumpja un Lilijas Dumpes ģimenē. Tēvs mācījies Juridiskajā fakultātē, māte Filoloģijas un filozofijas fakultātes Romāņu un ģermāņu valodu nodaļā. 1943. gadā tēvu iesauca vācu armijā, un kara beigās viņš pazuda bez vēsts.

Aktieris Uldis Dumpis 70. jubilejā uz teātri dodas limuzīnā

gallery icon
34

Uldis pirmos dzīves gadus pavadījis dzimtas mājās "Dumpjos" Īslīces pagastā, vēlāk ar māti pārcēlušies uz Rundāles pagastu un Bausku. Skolas gaitas iesācis Īslīces pamatskolā, mācījies Pilsrundāles septiņgadīgajā skolā, 1961. gadā beidzis Bauskas vidusskolu. Mācījies arī mūzikas skolā klavieres un trompeti un spēlējis basketbolu sporta skolā. Pēc Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātes absolvēšanas – no 1965. gada – ir Nacionālā teātra aktieris. 2002./2003.gada sezonā Latvijas Teātru skatē saņēmis balvu kā labākais dramatiskais aktieris par Vilhelma Putna (I.Ābeles “Dzelzszāle”) un Jusova (A.Ostrovska “Ienesīga vieta”) lomām. Paralēli daudzajām teātra lomām ir viens no izcilākajiem latviešu kino aktieriem. Pateicoties Dumpja aktierspēlei, latviešu kultūrā unikāls devums ir filmas „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, „Emīla nedarbi”, „Melnā vēža spīlēs” un citas.  Jubilārs arī vairākus gadus redzams TV3 populārajā seriālā „UgunsGrēks” kā Aivars Pētersons.