Lohnesa ezera briesmoņa masu medību rezultāti - bēdīgi
Slavenajā Lohnesas ezerā Skotijā norisinājās kārtējās ne mazāk slavenā Lohnesas briesmoņa medības, taču to rezultāti nav iepriecinoši...
Medības no krasta vēroja 200 brīvprātīgo, kuru uzdevums bija rūpīgi aplūkot ūdens virsmu, lai nepalaistu garām mazāko aizdomīgo objektu. Diemžēl arī viņi neredzēja neko neparastu.
"Mednieki" izmantoja akustiskās iekārtas. Viņi paziņoja, ka ir dzirdējuši skaņas, sapriecājās, bet tad saprata, ka ierīce nemaz nav pieslēgta...
Kārtējā "Lohnesa drudža" organizatori saka, ka tai pievienojušies tūristi no visas pasaules, neskatoties uz briesmīgajiem laika apstākļiem, vēsta BBC.
Alans Makenna no brīvprātīgo pētījumu grupas "Lohnesa ezera pētījumi" sacīja, ka medībās piedalījās cilvēki no Spānijas, Francijas, Vācijas, Somijas, Japānas, Austrālijas un Amerikas.
"Mēs visi it kā apvienojāmies. Tas bija vienkārši fantastiski,"
Droši vien ne mazāk fantastiska šī pulcēšanās bija arī Lohnesa centra menedžerim Polam Niksonam. Tiesa, viņš kategoriski paziņoja, ka monstra ķeršanas pasākums nav bijis tikai reklāmas gājiens, bet gan parādījis, ka aizraušanās ar Nesiju ir tikpat spēcīga kā līdz šim. "Es ticu, ka Lohnesa ezera dzīlēs slēpjas kaut kas liels," viņš teica. "Es nezinu, vai tas ir briesmonis, bet domāju, ka tur kaut kas ir."
Ja uzskata, ka Lohnesā patiešām mīt kāda pirmatnēja ķirzaka, tad pēc pastāvošajiem aprakstiem tam jābūt nejauši izdzīvojušam pleziozauram, kas zemi apdzīvojis no Triasa līdz Krīta ģeoloģiskajam periodam.
Tomēr paleontologi apgalvo, ka Skotijā, ja tic atrastajām fosilijām, dzīvojušas tikai divu veidu dinozauri. Taču, tā kā abi bija ūdens iemītnieki, teorētiski leģenda par Nesiju nav pretrunīga.
Senākās liecības par Lohnesa briesmoni atrodamas sestajā gadsimtā. Slavenākā Nesijas "fotogrāfija" ir datēta ar 1934.gadu, un tajā virs ūdens redzama liela jūras briesmoņa galva. Aptuveni 60 gadus vēlāk fotogrāfijas izpētē secināts, ka attēlā redzama jūras briesmoņa lelle, kas piestiprināta pie rotaļu zemūdenes.
Gadu gaitā briti veikuši neskaitāmus mēģinājumus atrast briesmoni. 2003.gadā BBC finansēja plašu zinātnisku pētījumu, kurā izmantotas zemūdens akustiskās lokācijas sistēmas un satelīta novērojumi, lai izpētītu Lohnesa ezera dzīles līdz pēdējam centimetram.
Pētījumā secināts, ka ezera tumšajās dzīlēs nekas neslēpjas.
Taču savdabīgākais nav pat tas, ka interese par Nesiju, neraugoties uz visām neveiksmēm un atmaskojumiem, nemazinās, bet gan tas, ka šai būtnei ir konkurents vārdā Morags, briesmonis no "Loch Morar" ezera Lohaberā, šis ezers ir vēl dziļāks par Lohnnesu.
Runā, ka pavisam nesen, 1969. gada augustā, Moraga uzbruka diviem zvejniekiem. Abi it kā tika galā ar ne pārāk vieglu izbīli un vēlāk stāstīja, ka radījums bijis vairāk nekā 10 metrus garš, ar brūnu ādu un čūskveidīgu galvu.