foto: LETA
FOTO: politiķi spēkojas Krastu mačā. "Kas uzvar, veido valdību," joko prezidents Rinkēvičs
Politiķu spēle diennakts basketbola turnīrā "Krastu mačs" Esplanādē.
Slavenības
2023. gada 20. augusts, 16:10

FOTO: politiķi spēkojas Krastu mačā. "Kas uzvar, veido valdību," joko prezidents Rinkēvičs

Jauns.lv

Šīs nedēļas nogalē Rīgas pilsētas svētkos Esplanādē, pie Raiņa pieminekļa, pilsētniekus un viesus priecē tradicionālais sporta un izklaides šovs – diennakts basketbola turnīrs "Krastu mačs", kas šogad notiek jau 14. reizi. Krastu mača pēdējā spēle - politiķu mačs - izpelnījās ne vien vētrainas skatītāju ovācijas, bet arī Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča joku.

Kā pēdējie svētdien laukumā devās politiķi, tai skaitā Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns un jaunais Rīgas mērs Vilnis Ķirsis kā abu komandu kapteiņi. Pārāka XIV "Krastu mača" laukumā ar rezultātu 40-18 izrādījās leģendārā vefieša Valda Valtera vadītā Daugavas kreisā krasta vienība, komandas kapteinis Vilnis Ķirsis. Spēles vērtīgākais spēlētājs – Kristaps Krištopans.

Politiķu basketbola spēle "Krastu mačā 2023"

gallery icon
67

"Krastu mačs, politiķu spēle, kas uzvar, veido valdību", sociālajos tīklos publicējot attēlu no šīs spēles, jokoja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, savam ierakstam pievienojot emocijzīmi ar piemiegtu actiņu. Lai kāds šo ierakstu neuztvertu pārāk nopietni, bet gan tikai kā asprātīgu atsauci uz pašreizējām politiskajām aktualitātēm, prezidents komentāros precizē, ka šis ir tikai joks un patiesībā nemaz nav iespējams, jo Krastu mačā spēkojās Labais krasts ar Kreiso krastu, nevis politiskās partijas vai koalīcijas.

"Krastu mačs" ir tautas sporta pasākums ar plašu izklaides programmu — diennakti laukumā dodas dažādu meistarības līmeņu Daugavas labā un kreisā krasta basketbolisti, uzstājas dīdžeji un mākslinieki, notiek konkursi skatītājiem. Tāpat jau vairākus gadus būtiska "Krastu mača" daļa ir arī labdarība ar devīzi "Par gaismas uzvaru!" tika vākti līdzekļi Ukrainas tautas atbalstam.

"Krastu mačā 2023" cīnās "Aktrises vs. aktrises" un "Aktieri vs. mūziķi"

gallery icon
227

"Krastu mačs" atklāšana

"Krastu mačs" Rīgas svētku laikā tiks aizvadīts jau 14.reizi, bet šogad pirmo reizi tas norisināsies Esplanādē, laukumā pie Raiņa pieminekļa.

gallery icon
64