Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Dailes teātris mācību gada sākumā aicina uz izrādi par skolas dzīvi

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Izklaide
2022. gada 18. augustā 15:22 2022. gada 18. augustā 15:22
  Jauns.lv
Dailes teātrī septembra pirmajās brīvdienās, 3. un 4. septembrī, būs lūkojama izrāde par skolas dzīvi "Pavasaris".

Kā portālu Jauns.lv informēja teātra komunikācijas vadītāja Agnese Vārpiņa, tad šo iestudējumu Dailē, par pamatu ņemot klasiskā Oskara Lutsa romāna dramatizējumu, veidojis viens no zināmākajiem igauņu režisoriem - klasiķis un poētiskā teātra meistars Prīts Pedajass.


“Pavasaris” ir izrāde visai ģimenei, tā ir sirsnīgs, humora pilns un aizkustinošs stāsts par draudzību un lauku jauniešu skolas dzīvi, rakstnieka Lutsa skolas gadiem ciema baznīcas skolā igauņu nacionālās atmodas laikā – 20. gadsimta sākumā.

Galveno, zēna Arno lomu, izrādē atveido aktieris Lauris Subatnieks: ““Pavasaris” ir naivs, sirsnīgs un mīļš darbs, kuru tādu arī vēlamies parādīt saviem skatītājiem. Tēmas, kas bija aktuālas toreiz, nav šim laikam nezināmas un nesaprotamas, tās arvien ir nozīmīgas arī šodienas skolā – gan draudzība un sīkas palaidnības, gan pirmā mīlestība. Es ceru, ka to “Pavasara” sirds tīrību izdodas parādīt skatītājiem.”

Kā atzīst izrādes režisors Prīts Pedajass, šo romānu arvien zina ikviens igaunis un tas sevī iekļauj kādu ārkārtīgi būtisku nācijas kodu. Oskara Lutsa romāns “Pavasaris” atzīts par otro nozīmīgāko literāro darbu Igaunijā, un tā dramatizējums tur ir visu laiku visvairāk iestudētais literārais darbs.

Iespējams, šo Oskara Lutsa darbu atminēsies daudzi skatītāji, jo Latvijā pirmo reizi romāna “Pavasaris” dramatizējumu iestudēja igauņu režisors Miks Mikivers 1980. gadā leģendārajā Jaunatnes teātrī. Iestudējums tika izrādīts vairāk nekā 350 reižu un veselai paaudzei radīja īpašas atmiņas un iespaidus.

Izrādē piedalās plašs aktieru ansamblis: Lauris Subatnieks, Lauris Dzelzītis, Gints Grāvelis, Dainis Gaidelis, Artis Robežnieks, Kristīne Nevarauska, Aldis Siliņš, Niklāvs Kurpnieks, Mārtiņš Upenieks, Gints Andžāns, Juris Strenga, Indra Briķe, Juris Bartkevičs, Lidija Pupure, Anete Krasovska, Ērika Eglija-Grāvele, Milēna Miškēviča, Katrīna Griga, Kārlis Arnolds Avots, Inga Krasovska. Scenogrāfiju izrādei veidojis Mārtiņš Vilkārsis, tērpus – Ilze Vītoliņa, horeogrāfe ir Inga Krasovska, gaismu mākslinieks – Margus Vaigurs.

Citi šobrīd lasa

VIDEO&FOTO: Rinkēvičs kopā ar daudzbērnu ģimenēm iededz svētku egli
Tas tik ir dzīves kūlenis! Līgavainim no 60 miljonu vērtajām gadsimta kāzām nu draud 25 gadi cietumā
FOTO: "#6spēlētājs" atklāšanas burziņa modes skatē cilvēkus priecē raiba kompānija - Danilāns, Biedriņš un Aminata
Pievienot komentāru