Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Andris Lielais: "Mīļie brālīši un māsiņas, esiet reālisti – tur jau cep jaunus papīrus un vēsturi" 1

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Slavenības
2022. gada 13. jūnijā 16:17 2022. gada 13. jūnijā 16:17
  Jauns.lv
“Es esmu ar vienu drēbju koferi ieradies Latvijā – tukšā vietā, bez dzīvokļa, bez darba, zinot, ka es atpakaļ uz Krieviju nebraukšu,” saka aktieris Andris Lielais intervijā “Radio SWH” raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi”. Brīdī, kad sācies karš, viņš bijis šokēts par notiekošo.

“Es tiešām arī atsakos no Krievijas pilsonības. Es esmu šausmās par to, kas notiek,” viņš atzīst. Tāpat aktieris uzsver – jābūt modriem un vienotiem, jo Latvija var būt nākamā.


Aktieris, kurš zināms arī kā Lūrihs no filmas “Vārnu ielas republika”, atklāj: “Es visu laiku domāju, ko es ne tā darīju visus šos gadus, ka es pieļāvu to. Es biju tur, Maskavā, es varēju darīt vairāk.” Tomēr viņš skaidro, ka vairāk darīt būtu bijis grūti. Tad rokās būtu jāņem ierocis un pašam jāielavās Kremlī.

“Es vismaz neklusēju. Jebkurā brīdī, kad man bija kāda iespēja publiski izteikties, es, protams, visu teicu, ko es domāju, jūtu, ko mana ģimene jūt, ko latviešu tauta jūt, apzinādamās to, ka tā ir nākamā aiz Ukrainas,” atzīst Lielais.

Atsaucoties uz ziņām par iespējamu Lietuvas neatkarības atzīšanas atcelšanu Krievijā, Lielais aicina būt modriem un vienotiem: “Mīļie brālīši un māsiņas, esiet reālisti – tur jau cep jaunus papīrus un vēsturi, uz kuras pamata noliegs visu to, ko mēs esam ieguvuši. Esiet modri, būsim vienoti. Es varu dalīties tiešākās izjūtās, saprotot to visu. Paldies dievam, manas mājas nav sabumbotas. Mana ģimene – visi ir veseli. Ceru, ka viņi visi varēs atgriezties Latvijā, ko viņi vēlas, kas nav tik viegli. Tas viss ir sīkums, salīdzinot ar to, ko mēs varam iegūt, būdami kopā.”

Taujāts par to, vai nav bail par savu tuvinieku drošību, runājot tik atklāti, aktieris stāsta, ka ir atbildīgs par to, lai Latvijā iekārtotu ģimenei vietu, kur varētu atgriezties. “Tās ir tās manas bailes, ka es varu nepaspēt – kādu projektu attīstīt, dabūt darbu, atrast pieņemamu dzīvesvietu,” saka Lielais, “Viņi nav uzstājušies pret šo režīmu. Viņi nedrošībā tādā ziņā, ka man Maskavā visi projekti apstājās, darba nav, bankas konts ir noslēgts. Tāda ir tā dzīves drošība.”

Saistītās ziņas

Andris Lielais: krievi uzskata, ka, tiklīdz Amerika pazaudēs tualetes papīru, tā vairs nevarēs karot 6
"Neko negribu dzirdēt par Krieviju kā tādu" - Latvijā atgriezies aktieris Andris Lielais 4
Andris Lielais: Krievijā karu neredz. Tas ir tāds pārgājiens – ar bruņutransportieri pēc veļasmašīnas 1

 

Citi šobrīd lasa

"Krievija Ukrainā dara svētu lietu!" Mamikins Solovjova raidījumā izpaužās pēc pilnas programmas 9
Vai Žagara lēmums pievienoties “Fenerbahce” varētu likt punktu gaitām Latvijas izlasē? Arī Banki situācija mazliet kutelīga 1
Krievijā nekas nepaliek nepamanīts: Putinu nodevusī olimpiskā čempione spērusi nākamo soli
Pievienot komentāru