2022. gada 12. maijs, 15:09

Bloķēs platformas "vk.com", "ok.ru" un "my.mail.ru"

Jauns.lv / LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu Latvijas teritorijā ierobežot sociālo tīklu platformu "vk.com", "ok.ru" un "my.mail.ru" darbību, jo pret platformu īpašniekiem vērstas Eiropas Savienības (ES) sankcijas, mikroblogošanas vietnē "Twitter" raksta NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Lēmums pieņemts, jo NEPLP rīcībā ir informācija, ka platformas atrodas Jurija Kovaļčuka un Vladimira Kirijenko īpašumā un kontrolē. Pret Kovaļčuku un Kirijenko ir vērstas Eiropas Savienības (ES) sankcijas saistībā ar Ukrainas teritoriālās integritātes, suverenitātes un neatkarības graušanu.

Āboliņš pastāstīja, ka papildu "ok.ru" arī konstatēta Krievijas televīzijas programmu retranslācija, bet "my.mail.ru" pārpublicēts Krievijas televīzijas kanāla "RT" saturs. 

Kā ziņots, Saeima 7.aprīlī galīgajā lasījumā pieņēma Nacionālās drošības komisijas (NDK) rosinātos grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas NEPLP piešķir plašākas tiesības ierobežot piekļuvi tās uzraudzībā esošiem, jau iepriekš aizliegtiem pakalpojumiem. Dienu vēlāk NEPLP nolēma bloķēt piekļuvi 16 Krievijas interneta vietnēm, kas rada draudus valsts drošībai. Lēmums pieņemts, lai aizsargātu Latvijas informatīvo telpu. Starp bloķētajām vietnēm ir tādas kā "rbc.ru", "mail.ru" un "1tv.ru".

Savukārt 7.martā NEPLP pieņēma lēmumu no Latvijā retranslējamo programmu saraksta izslēgt 18 Krievijas televīzijas kanālus - "THT- Comedy" (THT - Комеди), "ТНТ 4", "THT4 International", "TNT" (THT), "THT Music", "FRIDAY International" (Пятница), "KHL TV channel", "Кинопремьера", "КИНОСВИДАНИЕ", "Мужское кино", "Ля-минор ТВ", "Авто Плюс - Телеканал Авто-Плюс", "Ностальгия", "Живи!", "Кто есть кто", "Малыш-ТВ", "Русская ночь", "Zee TV".

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Latvijā pārtraukti vairāku desmitu Krievijas un Baltkrievijas TV kanālu rādīšana. NEPLP uzsver, ka tas darīts, novēršot draudus Latvijas drošībai.