Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Dead Can Dance". (Foto: Publicitātes)

Šoruden Rīgā uzstāsies kulta grupa "Dead Can Dance"

Mūzika
14. aprīlī 11:33 2022. gada 14. aprīlī 11:33
  Jauns.lv
31. oktobrī ar koncertu "Arēnas Rīga" amfiteātrī uzstāsies leģendārais duets "Dead Can Dance" uzstāsies Rīgā. Šī ilgi gaidītā muzikālā tikšanās notiks apvienības jaunākā albuma "Dionysus" turnejas ietvaros.

"Dead Can Dance" savā daiļradē balstījušies dažādu Eiropas tautu tradīcijās. Viņu garadarbos saklausāma viduslaiku un renesanses mūzika ar ambiento popa un ārtroka piejaukumu. Dziesmas stāsta par zudušo skaistumu, nožēlu un skumjām, iedvesmu un cēlumu, kā arī par mūžīgo cilvēka mērķi sasniegt jēgpilnu eksistenci.

Drīz pēc dibināšanas Melburnā 1981. gadā "Dead Can Dance", kuras kodolu līdz pat šai dienai veido unikālā soliste (balss diapazons no kontralta līdz mecosoprānam), daudzpusīgā mūziķe un komponiste Līza Džerārda un solists, multiinstrumentālists Brendans Perijs pārcēlās uz Lielbritāniju, kur atzinību ieguva indīmūzikas izdevniecības "4AD" paspārnē.

Debijas albums "Dead Can Dance" tika izdots 1984.gadā, kopumā iznākuši deviņi studijas albumi. Viņu 1996. gada albums "Spiritchaser" sasniedza visaugstāko starptautisko atzinību, ierindojoties pirmajā vietā "Billboard" populārāko pasaules mūzikas albumu topā.

Grupas jaunākā albuma "Dionysus" stāsts sāka veidoties, kad dueta vīrišķo pusi Brendanu Periju aizrāva daudzviet Eiropā svinētie pavasara un ražas svētki, kuru izcelsme bāzējas senajā Dionīsa reliģiskajā praksē. "Dionysus" priekšplānā izvirza rituālus, kuri arī šodien turpina balstīties grieķu dieva tēlā, un albuma septiņas daļas atspoguļo dažādas Dionīsa mīta un viņa kulta šķautnes.

"Dead Can Dance" radošo atvaļinājumu starplaikos gan Džerārda, gan Perijs pievērsušies individuāliem projektiem. Abi izdevuši vairākus soloalbumus, taču Liza plašāku atpazīstamību guvusi tieši filmu mūzikas laukā ("Zelta globuss" par sadarbībā ar nozares grandu Hansu Cimmeru tapušo mūziku filmai "Gladiators", vokālās partijas dažos Ennio Morrikones skaņdarbos), kā arī iesaistījusies elektroniskās mūzikas projektos.

Taču grupas daiļrades uzticamajiem sekotājiem nav šaubu, ka tikai abu talantu mijiedarbībā ir "Dead Can Dance" unikālā skanējuma burvība. Par to pārliecināties varēs katrs 31. oktobra koncerta apmeklētājs. Programmā iekļauti gan jaunākā albuma zīmīgākie sacerējumi, gan nu jau vairāk nekā 40 radošo gadu laikā tapušo darbu izlase.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupantu spēki īstenojuši plašu apšaudi Slovjanskā 19
“10.klasē es gāju divus gadus, bet 11.klasē mācījos trīs gadus.” Inese atklāj savu neapskaužamo pieredzi
Cilvēkiem tik vajadzīgajām sejas ērcītēm draud izmiršana
Pievienot komentāru