Vai ļaunais gars tagad ir brīvībā? Sašķēlies Nāvējošais akmens Japānā
Nāvējošais akmens Japānā, kas, kā vēsta leģenda, ieslodzījis ļauno deviņastes lapsu dēmonu, atrasts sadalījies uz pusēm. Māņticīgie uzskata, ka pēc gandrīz 1000 gadiem dēmons, iespējams, atkal ir brīvībā, vēsta "The Guardian".
Saskaņā ar mitoloģiju akmenī ieslodzīts skaistas sievietes - Tamamo Maes - gars. Viņa bijusi daļa no sazvērestības, lai nogalinātu imperatoru Tobu, kurš valdīja no 1107-1123 gadam. Leģenda vēsta, ka viņas patiesā identitāte bijis ļauns deviņastu lapsas dēmons, kuras gars vēlāk ieslodzīts šajā akmenī.
Akmens, kas tagad atrasts sadalīts divās aptuveni vienādās daļās, ir sabiedējis iedzīvotājus. Sociālajos tīklos ļaudis atzīmē, ka saskaņā ar folkloru akmens nepārtraukti izspiež indīgu gāzi, tāpēc arī tam dots nosaukums Nāvējošais akmens.
The Sessho-seki, a famous rock in Nasu, Japan that was said to have imprisoned the evil nine-tailed fox demoness Tamamo-no-Mae, was found broken in half.
— Nick Kapur (@nick_kapur) March 6, 2022
After nearly 1,000 years, the demon vixen is presumably once again on the loose. https://t.co/Fz3yRLy4qQ
Akmens ir populāra apskates vieta Nasu pilsētā. Vairāki aculiecinieki sociālajos tīklos ievietojuši fotogrāfijas ar saplīsušo akmeni. "Man šķiet, ka esmu redzējis kaut ko tādu, ko nevajadzētu redzēt," raksta kāds "Twitter" lietotājs. Kamēr vieni spekulē, ka ļaunais gars ir augšāmcēlies pēc gandrīz 1000 gadiem, vietējie mediji ziņo, ka pirms vairākiem gadiem parādījušās plaisas, kas, iespējams, ļāvušas lietus ūdenim iesūkties iekšā un vājināt tā struktūru.
Well, the Sessho-seki, also called "Killing Stone" in Japan that is said to have contained the spirit of Tamamo-No-Mae for 1000 years, has split in half.
— FartWizard69 (@beryl_312) March 9, 2022
Tamamo-No-Mae is a female nine-tailed fox demon spirit, one of the most notorious and powerful demons in Japanese mythology. pic.twitter.com/EUMbFm1iiF
The Sessho-seki (殺生石) is a stone in the volcanic mountains of Nasu, an area of Tochigi Prefecture, Japan, that is famous for sulphurous hot springs. In Japanese folklore, the stone is said to kill anyone who comes into contact with it. pic.twitter.com/W5dswkNUgb
— Anglo Confucius (アングロ孔子) (@anglo_confucius) March 9, 2022
Vietējais gids Masaharu Sugavara norādījis, ka ir "kauns", ka akmens ir sašķēlies, jo tas bijis apgabala simbols, taču uzskata, ka daba vienkārši ir uzņēmusi savu gaitu.
Vietējās un nacionālās valdības amatpersonas tiksies, lai apspriestu akmens tālāko likteni, ziņo "Shimotsuke Shimbun".