Mūzikla "Zvaigznes bērns" pirmizrāde

2022. gada 19. janvārī VEF Kultūras pilī notika Jāņa Lūsēna un Kārļa Vērdiņa jaunā mūzikla "Zvaigznes bērns" pirmizrāde.

gallery icon
62
Mūzika
2022. gada 20. janvāris, 14:33

FOTO: krāšņi izskan Jāņa Lūsēna un Kārļa Vērdiņa mūzikla "Zvaigznes bērns" pirmizrāde

Jauns.lv

Trešdien, 19. janvārī, VEF Kultūras pilī notika Jāņa Lūsēna un Kārļa Vērdiņa jaunā mūzikla "Zvaigznes bērns" pirmizrāde, kurai sekos izrādes vēl septiņās Latvijas pilsētās.

Mūziklā dažādu paaudžu lieliski izpildītāji ar Jāņa Lūsēna instrumentālo grupu uz vienas skatuves izdzīvo Oskara Vailda pasaku par cilvēka pieaugšanu un dzīves vērtībām. 

Galveno - Zvaigznes bērna - lomu atveido Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi Markuss Rūtentāls un Patriks Tabaks. Lomās iejūtas arī dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Kristīne Zadovska, Uģis Roze, Katrīna Dimanta, Annija Putniņa, Sniedze Kaņepe, Edvards Grieze, Toms Kalderauskis, Emīls Gilučs, Daniels Pelnēns, kā arī Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi un absolventi.

Jaunā mūzikla radošās komandas sastāvā darbojas režisors Mārtiņš Kagainis, horeogrāfe Egija Abaroviča, vokālā pedagoģe Annija Putniņa, bet par kostīmiem un skatuves scenogrāfiju rūpējas mākslinieču apvienība "Grāfienes". Izrādi veidojusi Producentu grupa 7 un tā tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un LMT atbalstu.

Jaunā mūzikla „Zvaigznes bērns” pirmizrādei jau šonedēļ sekos tikšanās ar skatītājiem Liepājas koncertzālē "Lielais Dzintars" (21.01), Jelgavas kultūras namā (22.01), Vidzemes koncertzālē Cēsis (23.01), pēc tam - Latgales vēstniecībā "Gors" (05.02), Valmieras kultūras centrā (06.02), Ventspilī, teātra namā "Jūras vārti" (12.02) un Ogres kultūras centrā (13.02). Pateicoties skatītāju interesei, organizatori jau izsludinājuši trīs papildizrādes -  Jelgavā (22.01), Cēsīs (23.01) un Rīgā (09.02).