Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: Liepājā izskan Imanta Kalniņa operas "Matīss, kausu bajārs" pirmatskaņojums

Sarkanais paklājs
2021. gada 6. decembrī 10:45 2021. gada 6. decembrī 10:45
  Jauns.lv
Svētdien, 5. decembrī, Liepājā izskanēja Imanta Kalniņa operas "Matīss, kausu bajārs" pirmatskaņojums.

"Lielajā dzintarā" Kalniņa operas “Matīss, kausu bajārs” pirmatskaņojumam pēc Aleksandra Čaka poēmas motīviem šī bija pasaules pirmizrāde.

"Matīss, kausu bajārs” ir dramatiska poēma, kuras galvenais varonis Matīss ir konfliktā ar pasauli un meklē tajā savu vietu, brīvību un mīlestību. Veidota no Aleksandra Čaka iepriekš nepublicētiem manuskriptiem, izvēršot nelielu 17. gadsimta vēsturisku epizodi. Čaks filozofiskā, vēsturiskā un psiholoģiskā savijumā apcerējis personības garīgo tapšanu, rūdīšanos un ceļu uz harmoniju vēsturiski sarežģītā laikā.

Imants Kalniņš uzsācis darbu pie šī partitūras Aleksandra Čaka 100 gadu jubilejas gadā. Tapis monumentāls opuss par Rīgu, trijos cēlienos un sešās ainās. Nu, pēc 20 gadiem, tapusi koncertizrāde.

Koncertizrādi veidojuši Latvijā novērtēti profesionāli mākslinieki: režisore Rēzija Kalniņa, diriģents un muzikālais vadītājs Ainārs Rubiķis, dramaturģe Dace Micāne-Zālīte, scenogrāfe Sandra Strēle, gaismu mākslinieks Ainārs Pastars, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska, "Sinfonietta Rīga" orķestra mūziķi, Rīgas kamerkoris "Ave Sol".

Solisti: Juris Jope, Armands Siliņš, Krišjānis Norvelis, Viktorija Pakalniece, Artjoms Safronovs, Edgars Ošleja, Rihards Millers.

Citi šobrīd lasa

Nofotografē Latgales mežos dzīvojošu ārkārtīgi retu dzīvnieku – baltu stirnu. FOTO
Kāpēc ASV ar Covid-19 slimo smagāk nekā pārējā pasaulē 4
Pagājuši jau 22 gadi, bet 13 gadus vecās Igaunijas iedzīvotājas pazušana joprojām nav atklāta
Pievienot komentāru