Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Grupa "Iļģi" laiž klajā pirmo vēstnesi no gaidāmā opusa "Mēs deviņi bāleliņi"

Mūzika
19. novembrī 11:14 2021. gada 19. novembrī 11:14
  Jauns.lv
Grupa "Iļģi" savā 40. dzimšanas dienas gadā un Latvijas dzimšanas dienas mēnesī laiž klajā opusu - latviešu folklorā garāko dziesmu - "Mēs deviņi bāleliņi". Kā pirmais vēstnesis no digitālā albuma ir radio singls "Vai tu mumsim līdzi nāksi?".

Darbs pie opusa veidošanas un ierakstīšanas studijā noritējis gandrīz divu gadu garumā. Ierakstā kopā ar Iļģiem piedalījās arī vairāki viesmākslinieki, tostarp Irīna Mihailovska, Uģis Prauliņš un Ivars Cinkuss, ar kuriem Iļģi radoši sadarbojušies jau vairākkārt. Albuma vāciņa dizaina autors ir Toms Burāns, kurš turpina strādāt pie animēta mūzikas video.

Par grupu "Iļģi"

"Iļģi" ir zināmākā postfolkloras grupa Latvijā, kura, smeļoties iedvesmu latviešu folklorā, rada pati savu, oriģinālu mūziku. "Iļģiem" būtiska ir pašmāju klausītāju atsaucība un dažādo vecumgrupu plašais klausītāju loks, kā arī fakts, ka "Iļģu" mūziku klausās arī folklorā citkārt īpaši neieinteresēti cilvēki.

Grupas kontā ir 17 izdoti albumi, saņemtas atzinības un vairāki apbalvojumi, tostarp Lielā mūzikas balva un piecas reizes "Iļģi" ir saņēmuši Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu par labāko mūsdienu tautas mūzikas albumu.

"Iļģi". (Foto: Publicitātes (Kristaps Kalns))

"Iļģi" šodien: Ilga Reizniece (balss, vijole), Māris Muktupāvels (balss, kokles, dūdas, akordeons, stabule), Gatis Gaujenieks (balss, basģitāra, ģitāra, ģīga, mandolīna), Egons Kronbergs (basģitāra, ģitāra), Mārtiņš Linde (sitamie instrumenti).

Citi šobrīd lasa

Mamma mani pameta pirms 13. dzimšanas dienas. Biju zaglēns, kuru kāda ģimene tomēr pieņēma
Aigars Kalvītis atgriezies Andra Šķēles paspārnē
Ilze Ķuzule-Skrastiņa dresē prātu, peldoties Daugavā
Pievienot komentāru

Леонид Агутин раскрыл, что написал Градскому в последнем сообщении

Алла Пугачева посвятила пронзительный пост Александру Градскому