Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: teātra mīļi sanāk Dailē lūkot melodrāmas "Esiet sveicinātas, skumjas" pirmizrādi 1

Sarkanais paklājs
17. novembrī 10:11 2021. gada 17. novembrī 10:11
  Jauns.lv
Otrdien, 16. novembrī, Dailes teātrī ļaudis sanāca uz Klāva Meļļa iestudējuma "Esiet sveicinātas, skumjas" pirmizrādi.

Izrādi veidojis jaunais un jau atzinīgi novērtētais režisors Klāvs Mellis, cieši sadarbojoties ar šobrīd vienu no profesionāli interesantākajiem kustību režisoriem Rūdolfu Gediņu, iestudējumu bagātinot ar izteiksmīgu kustību valodu.

"Esiet sveicinātas, skumjas" ir franču kulta rakstnieces Fransuāzas Sagānas pirmā un, iespējams, labākā grāmata, kas tapusi vien septiņu nedēļu laikā. Stāsta centrā atrodas septiņpadsmit gadus vecā Sesila, kura savas dienas aizvada, laiskojoties jūras krastā un baudot kokteiļus, ar savu dekadentisko tēvu un viņa mīļoto sievieti. Viss mainās dienā, kad viesos ierodas Sesilas mirušās mātes sena draudzene Anna, kura apņēmusies vest ģimeni pie prāta, lai padarītu krustmeitu par krietnu un tikumīgu cilvēku. Diemžēl jaunajai sievietei ir citi plāni.

"Tolaik, kad romāns tika sarakstīts, tas bija visai skandalozs, jo runāja par samērā vaļīgu jaunu cilvēku seksuālām attiecībām un vieglprātīgo dzīvesveidu," saka Mellis. "Mēs izrādē akcentējam stāstu par pieaugšanu, kas tostarp nozīmē arī rīcības seku apzināšanos. Strādājot ciešā komandā, esam domājuši, lai scenogrāfija un kustība kļūtu par vēl vienu spēcīgu izteiksmes līdzekli izrādē.”

“Iestudējumā ikviena aktieru kustība, tāpat kā vārds, ir piederīga žanram - īstai melodrāmai”, atzīst kustību režisors Rūdolfs Gediņš.

Izrādē uz skatuves redzami aktieri Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Anna), Andris Bulis (Reimons), Milēna Miškevica (Sesila), Katrīna Griga (Elza) un Niklāvs Kurpnieks (Kirils). Izrādes scenogrāfijas un tērpu autori ir Ance Strazda un Andris Kaļiņins. Gaismu mākslinieks Jānis Sniķeris, mūzikas režisors Kārlis Tone.

Citi šobrīd lasa

Mamma mani pameta pirms 13. dzimšanas dienas. Biju zaglēns, kuru kāda ģimene tomēr pieņēma
Vai vakcīna spēj ierosināt saslimšanu ar Covid-19? 2
Ilze Ķuzule-Skrastiņa dresē prātu, peldoties Daugavā
Pievienot komentāru

Леонид Агутин раскрыл, что написал Градскому в последнем сообщении

Алла Пугачева посвятила пронзительный пост Александру Градскому