Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Bijušais prezidents Bērziņš un citi dodas lūkot Regnāra Vaivara jaunāko izrādi "Trīs draugi" 2

Slavenības
2021. gada 3. oktobrī 14:42 2021. gada 3. oktobrī 14:42
  Jauns.lv
Vīru spēles mīlas vārdā - šādu raksturojumu savam jaunākajam iestudējumam "Trīs draugi" Dailes teātrī devis režisors Regnārs Vaivars. Kaut šis rudens ir kultūras notikumu īpaši piesātināts, Vaivara pirmizrādi ar savu klātbūtni pagodināja krietns pulks mākslas draugu.

Foto: Juris Rozenbergs

Regnāra Vaivara daiļrades cienītāju vidū sestdien, 2. oktobrī, bija gan eksprezidents Andris Bērziņš, kurš nebūt nav biežs viesis galvaspilsētas kultūras pasākumos, gan bijusī pirmā lēdija Iveta Vējone kopā ar dzīvesbiedra eksprezidenta Raimonda Vējoņa privātsekretāri Egitu Kazeku, gan hokeja funkcionārs un "Latvijas Gāzes" valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis ar kundzi Kristīni, gan kultūras ministrs Nauris Puntulis ar dzīvesbiedri žurnālisti Sandru Puntuli, gan citi teātra mīļotāji. Pirmizrādes viesus sagaidīja Dailes teātra vadītājs Juris Žagars.   

"Trīs draugi" ir aizkustinošs stāsts par trim jauniem cilvēkiem, kas, pārcietuši Pirmā pasaules kara šausmas, mēģina atgūt dzīvi. Izrādes “Trīs draugi” pamatu veido režisora Regnāra Vaivara luga, kas tapusi, iedvesmojoties no slavenākā Ēriha Marijas Remarka romāna ar tādu pašu nosaukumu. Darbs vēsta par Robertu, Gotfrīdu un Otto, kuri pārtiek no dauzītu automašīnu pārdošanas, bet atpūšas – krogos un pērkamu sieviešu sabiedrībā, kavējoties sāpīgās pagātnes atmiņās. Un mirklī, kad šķietami nekas vairs nespēj piešķirt dzīvei jēgu, Roberts satiek Patrīciju. Par spīti sāpēm un slimībai, viņa draugiem iemāca ne vien rast iekšējo spēku dzīvot šeit un tagad, bet arī pieņemt visu lietu gaistošo dabu.

Galvenajās lomās izrādē redzami Lauris Dzelzītis, Gints Grāvelis un Andris Bulis. Liktenīgās sievietes Patrīcijas lomā - Ilze Ķuzule-Skrastiņa. Kostīmus veidojusi talantīgā tērpu māksliniece Madara Botmane.

Saistītās ziņas

Stendzenieks, Vaivars, Mančinskis - ko atklāj sabiedrībā zināmu cilvēku laulības līgumi 3
Briest jauns skandāls: režisors Vaivars rupji nozākā Latvijas himnu. Padomju laikos bijusi labāka
Režisors Regnārs Vaivars atzīstas, ka vēsti par sievas spontāno abortu izdomājis, lai reklamētos

 

Citi šobrīd lasa

Sirds ķirurgs dalās ar pirmajām pazīmēm, kas liecina, ka jums varētu būt problēmas ar sirdi
"Slava Krievijai, nāvi banderiešiem!": Austrālijā ērti iekārtojies Ukrainas armijas virspavēlnieka audžudēls plātās ar "Z" krekliņu 2
Viļņā meklē 13 gadu veco Medu; policija lūdz šo nesalīdzināt ar meitenes nolaupīšanu Kauņā
Skatīt visus komentārus