Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: pulcējas uz multimediju mākslinieka Artūra Bērziņa performanci "Aurora"

Izklaide
3. augustā 22:50 2021. gada 3. augustā 22:50
  Jauns.lv
Otrdien, 3. augustā, mākslas galerijā "MuseumLV" norisinājās multimediju mākslinieka Artūra Bērziņa performance "Aurora", kas noritēja viņa personālizstādes "Latvijai ausīs jauna diena" ietvaros.

Mākslinieks ar šo performanci vēlējās raksturot savas izjūtas un bažas par to, ka mūsu realitātes robežas nepārtraukti mainās ar aizvien pieaugošu intensitāti, un ikdienas steigā un drudžainumā mēs pat nepamanām šīs izmaiņas un, iespējams, tuvojošās briesmas vai pat katastrofu. Tas ir jautājums par savu pozīciju šādā situācijā, spēju saglabāt savu identitāti un apzināties savu tradīciju vērtību.

Kultūras centra "Grata JJ" galerijā "MuseumLV" līdz 28. augustam var aplūkot Bērziņa jaunāko personālizstādi "Latvijai ausīs jauna diena".

Izstādes ekspozīcijā iekļauta videospēle, lielformāta fotoinscenējumi, objekti un asamblāžas, kas apvienoti ciklā "Transpozīcijas", turpinot pētīt kā individuālās, tā kolektīvās, īpaši nacionālās identitātes dažādus aspektus. Tomēr šo pašu tēmu Artūrs Bērziņš aktualizē arī ar performances palīdzību, provokatīvā veidā izaicinot skatītāju pamest savu komforta zonu un pievērsties pārdomām par savu personīgo identitāti, kas veidojas un nereti pārmanto gan ļoti arhaiskus, mūsu tautai raksturīgus priekšstatus par sevi, gan transformējas Rietumu masu popkultūras lētu, bet agresīvu stereotipu ietekmē.       

Citi šobrīd lasa

Lielākie izaicinājumi, kas sagaida gandrīz visus skolēnus un viņu vecākus 1
Igors Linga par dzīvi pēc brāļa zaudējuma: "Bija jāsāk no nulles"
Beidzot zināms, kas notiks ar Džemmas Skulmes īpašumu
Pievienot komentāru

"Блондинкой лучше": зачем Кристина Орбакайте резко сменила имидж?

Дженнифер Энистон рассказала, как работала курьером в Нью-Йорке