Mūzika
2021. gada 27. jūlijs, 11:18

Debijas albumu izlaidusi noslēpumainā pašmāju repere BDM

Jauns.lv

Noslēpumainā pašmāju repere BDM, kas gada sākumā sevi pieteica uz Latvijas hiphopa mūzikas skatuves, laidusi klajā debijas albumu "Shapeshifter". Līdz ar albuma izdošanu māksliniece publiskojusi arī videoklipu skaņdarbam "Par daudz", kas tapis, piedaloties jaunajam un daudzsološajam hiphopa izpildītājam HUNN.

Albumā "Shapeshifter" iekļauti 10 noskaņās un stilistikā dažādi skaņdarbi,  kurus BDM radījusi laika posmā no 2021. gada janvāra līdz jūnijam. “Albuma nosaukums "Shapeshifter" (jeb latviskojot – tāds, kurš spēj mainīt formu, veidolu) trāpīgi raksturo gan albuma saturu, gan mani kā personību. Albums ir noskaņu un satura ziņā daudzslāņains un krāsains, un tāda esmu arī es. Dažbrīd esmu mierīga un aukstasinīga, bet dažbrīd – kaislīga un emocionāla. Es esmu mainīga, un tāda ir arī manis radītā mūzika. Šis albums to lieliski atspoguļo,” skaidro BDM.

Līdzās BDM albumā dzirdami arī tādi pašmāju mūziķi kā Kurts no leģendārās hipahopa apvienības "S’T’A" un jaunās, uzlecošās zvaigznes – Diona Liepiņa, Amanito un jau minētais HUNN. Savā debijas albumā iekļautajos skaņdarbos repere BDM aizskar vienmēr aktuālās tēmas – cīņu ar dzīves pārbaudījumiem, tuva cilvēka zaudējumu, sievietes finansiālo neatkarību, mīlestību un seksu, pretošanos sabiedrībā valdošām dogmām un stereotipiem.

Albumā iekļauto dziesmu instrumentālo pavadījumu autori ir ārzemju producenti, bet albums ierakstīts "Prime Time Studio" Jelgavā, kur to miksējis un māsterējis mūziķis Fakts (Jānis Šmēdiņš).

BDM dziesma “Par daudz”, kurā piedalās arī reperis HUNN un kuras videoklips nonācis pie hiphopa mūzikas cienītājiem vienlaikus ar BDM debijas albumu, ir juteklisks un kaislībām piesātināts attiecību stāsts. Dziesmas mazliet psihodēlisko vizuālo ekranizāciju radījusi multimediju mākslinieku apvienība "Let the Good Time Roll" (Reinis Šiballo un Mairis Bērzkalns).