Viena māsa bija skaistāka, otra gudrāka, bet par princesi kļuva Diāna. Kā sakārtojusies lēdijas Dī māsu dzīve
Diāna nebija pati skaistākā un gudrākā no grāfa Džona Spensera trim meitām. Taču tieši viņai liktenis bija paredzējis kļūt par britu troņmantnieka sievu un “tautas princesi”.
Princeses Diānas māsas
Princeses Diānas māsas.
Lēdijas Diānas māsas nav nonākušas pasaules uzmanības centrā. Viņu vārdi nav ierakstīti vēsturē, taču māsas dzīvo gana ilgu un laimīgu dzīvi. Kā sakārtojies viņu dzīves ceļš, par to šajā materiālā.
Diānas vecākā māsa Elizabete Sāra Lavīnija pasaulē nāca 1955. gada martā. Spenseru dzimta jau sen sapņoja par radniecīgām saitēm ar karalisko ģimeni. Tēvs visas cerības lika uz Sāru, kuru uzskatīja par skaistāko no trim māsām. Ģimenes galva uzskatīja, ka tieši vecākā meita kļūs par britu troņmantnieka sievu.
1977. gadā princis Čārlzs iepazinās ar Sāru Spenseri un šī pazīšanās pārauga romantiskās jūtās. Visu sabojāja nepārdomāti izteikta frāze. Kādā no intervijām jauniete pateica – ja viņa mīl cilvēku, tad nav starpības, vai viņš ir princis vai atkritumu izvedējs. Čārlza pašapziņu ļoti aizskāra šāds salīdzinājums un viņš sarāva attiecības ar lēdiju Sāru.
Īsi pirms liktenīgās šķiršanās Sāra iepazīstināja princi ar savu jaunāko māsu Diānu, ko vēlāk bieži atcerējās un sevi dēvēja par Kupidonu.
Džona Spensera vecākā meita ilgi nepalika brīva. Drīz vien viņa devās pie altāra ar attālu savas pamātes radinieku un Lielbritānijā labi pazīstamu vieglatlētu – Nilu Edmundu Makorkodeilu.
Ar viņu Sāra laulībā dzīvo līdz pat šai dienai. Lēdija Makorkodeila pasaulē laidusi trīs bērnus: meitas Emīliju un Sēliju, un dēlu Džordžu. Tagad viņa ir piecu mazbērnu vecmāmiņa.
Lēdijai Sārai visu mūžu bija sirsnīgas attiecības ar mazo māsu. Viņa bieži pavadīja Diānu viņas oficiālajos braucienos kā viena no princeses svītas. Karaļnama biogrāfe Džūdija Veida uzskata, ka Sāra labi zināja par nesaskaņām jaunākās māsas ģimenē, kā arī viņas mīlas lietām.
Pēc Diānas traģiskās nāves vecākā māsa nodibināja Velsas princeses memoriālo fondu, ko vadīja līdz pat tā slēgšanai 2012. gadā. Tagad lēdija Sāra nodarbojas ar labdarību.
Grāfa Džona Spensera vidējā meita Sintija Džeina pasaulē nāca 1957. gadā. Skolā meitene parādīja izcilas spējas mācībās un tika uzskatīta par apdāvinātāko no māsām. (Diāna, starp citu, nepabeidza meiteņu skolu, kurā savulaik mācījās.)
21 gada vecumā Sintija apprecējās ar Robertu Felouzu. Viņš bija 16 gadus vecāks par savu līgavu un nāca no senas angļu ģimenes. Kad pāris precējās Roberts strādāja par karalienes Elizabetes II privātsekretāra palīgu, bet pēc kāda laika tika iecelts privātsekretāra amatā un saņēma barona titulu.
Džeina un Roberts kļuva par trīs bērnu vecākiem. Viņiem piedzima meitas Laura un Eleonora, un dēls Aleksandrs, kas vēlāk vecākiem dāvāja četrus mazbērnus. Laura ir brālēna prinča Viljama meitas princeses Šarlotes viena no krustmātēm.
Felouzu ģimene dzīvoja Kensingtonas pilī, praktiski līdzās Diānai un Čārlzam.
Princesei Diānai bija aizdomas, ka Roberts bija iesaistīts viņas privāto telefonsarunu noklausīšanās lietā. Lēdija Džeina nonāca māsas un viņas vīra konflikta centrā, taču izvēlējās ieņemt neitrālu pozīciju, ar ko ļoti apbēdināja Diānu.
Māsu attiecības kļuva visnotaļ vēsas. Vēlākos gados baronese Felouza izteica nožēlu, ka tā arī nepaspēja izlīgt ar māsu līdz viņas bojāejai. Princeses bērēs viņa teica ļoti aizkustinošu runu.
Pēc Diānas nāves māsas izvēlējās klusēšanas taktiku un nebija ar mieru runāt ar presi ne par kādu naudu, taču regulāri uzturēja sirsnīgas attiecības ar māsas dēliem Viljamu un Hariju.
Lēdija Sāra Makorkodeila un baronese Džeina Felouza apmeklēja arī abu māsasdēlu kāzas. Harija kāzās lēdija Džeina pat teica sirsnīgu runu – tā bija viņas pirmā publiskā uzstāšanās kopš princeses Diānas bērēm.