Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Princese Diāna ar māsām 1995. gadā. (Foto: Alan Davidson/Shutterstock/ Vida Press)

Viena māsa bija skaistāka, otra gudrāka, bet par princesi kļuva Diāna. Kā sakārtojusies lēdijas Dī māsu dzīve 2

Slavenības
22. februārī 06:02 2021. gada 22. februārī 06:02
  Jauns.lv
Diāna nebija pati skaistākā un gudrākā no grāfa Džona Spensera trim meitām. Taču tieši viņai liktenis bija paredzējis kļūt par britu troņmantnieka sievu un “tautas princesi”.

Lēdijas Diānas māsas nav nonākušas pasaules uzmanības centrā. Viņu vārdi nav ierakstīti vēsturē, taču māsas dzīvo gana ilgu un laimīgu dzīvi. Kā sakārtojies viņu dzīves ceļš, par to šajā materiālā.

Lēdiju Sāru uzskatīja par skaistāko no grāfa Džona Spensera trim meitām. (Foto: John Fowler/Shutterstock/ Vida Press)

Diānas vecākā māsa Elizabete Sāra Lavīnija pasaulē nāca 1955. gada martā. Spenseru dzimta jau sen sapņoja par radniecīgām saitēm ar karalisko ģimeni. Tēvs visas cerības lika uz Sāru, kuru uzskatīja par skaistāko no trim māsām. Ģimenes galva uzskatīja, ka tieši vecākā meita kļūs par britu troņmantnieka sievu.

1977. gadā lēdiju Sāru vienoja romāns ar princi Čārlzu. (Foto: Phillip Jackson/Daily Mail/Shutterstock/ Vida Press)

1977. gadā princis Čārlzs iepazinās ar Sāru Spenseri un šī pazīšanās pārauga romantiskās jūtās. Visu sabojāja nepārdomāti izteikta frāze. Kādā no intervijām jauniete pateica – ja viņa mīl cilvēku, tad nav starpības, vai viņš ir princis vai atkritumu izvedējs. Čārlza pašapziņu ļoti aizskāra šāds salīdzinājums un viņš sarāva attiecības ar lēdiju Sāru.

1977. gadā lēdiju Sāru vienoja romāns ar princi Čārlzu. (Foto: Vida Press)

Īsi pirms liktenīgās šķiršanās Sāra iepazīstināja princi ar savu jaunāko māsu Diānu, ko vēlāk bieži atcerējās un sevi dēvēja par Kupidonu.

Lēdija Sāra un princis Čārlzs 1980. gadā. Tā bija vecākā māsa, kura savulaik iepazīstināja Diānu ar Velsas princi. (Foto: Vida Press)

Džona Spensera vecākā meita ilgi nepalika brīva. Drīz vien viņa devās pie altāra ar attālu savas pamātes radinieku un Lielbritānijā labi pazīstamu vieglatlētu – Nilu Edmundu Makorkodeilu.

Lēdija Sāra ar vīru Nilu Edmundu Makorkodeilu. (Foto: Shutterstock/ Vida Press)

Ar viņu Sāra laulībā dzīvo līdz pat šai dienai. Lēdija Makorkodeila pasaulē laidusi trīs bērnus: meitas Emīliju un Sēliju, un dēlu Džordžu. Tagad viņa ir piecu mazbērnu vecmāmiņa.

1991. gads. Lēdija Sāra ar vīru Nilu, meitu Emīliju (sarkanā tērpā) un dēlu Džordžu. (Foto: Nils Jorgensen/Shutterstock/ Vida Press)

Lēdijai Sārai visu mūžu bija sirsnīgas attiecības ar mazo māsu. Viņa bieži pavadīja Diānu viņas oficiālajos braucienos kā viena no princeses svītas. Karaļnama biogrāfe Džūdija Veida uzskata, ka Sāra labi zināja par nesaskaņām jaunākās māsas ģimenē, kā arī viņas mīlas lietām.

Lēdija Džeina un lēdija Sāra 2008. gadā. (Foto: Shutterstock/ Vida Press)

Pēc Diānas traģiskās nāves vecākā māsa nodibināja Velsas princeses memoriālo fondu, ko vadīja līdz pat tā slēgšanai 2012. gadā. Tagad lēdija Sāra nodarbojas ar labdarību.

Lēdija Džeina un lēdija Sāra ar māsasdēlu princi Viljamu 2012. gadā. (Foto: Geoff Pugh/Shutterstock/ Vida Press)

Grāfa Džona Spensera vidējā meita Sintija Džeina pasaulē nāca 1957. gadā. Skolā meitene parādīja izcilas spējas mācībās un tika uzskatīta par apdāvinātāko no māsām. (Diāna, starp citu, nepabeidza meiteņu skolu, kurā savulaik mācījās.)

Princese Diāna ar māsu lēdiju Džeinu 1984. gadā. (Foto: Monty Fresco/Daily Mail/Shutterstock/ Vida Press)

21 gada vecumā Sintija apprecējās ar Robertu Felouzu. Viņš bija 16 gadus vecāks par savu līgavu un nāca no senas angļu ģimenes. Kad pāris precējās Roberts strādāja par karalienes Elizabetes II privātsekretāra palīgu, bet pēc kāda laika tika iecelts privātsekretāra amatā un saņēma barona titulu.

Lēdijas Džeinas Spenseres un Roberta Felouza kāzas Vestminsteras abatijā 1978. gada 20. aprīlī. (Foto: Mirrorpix / Vida Press)

Džeina un Roberts kļuva par trīs bērnu vecākiem. Viņiem piedzima meitas Laura un Eleonora, un dēls Aleksandrs, kas vēlāk vecākiem dāvāja četrus mazbērnus. Laura ir brālēna prinča Viljama meitas princeses Šarlotes viena no krustmātēm.

Princese Diāna ar māsu lēdiju Džeinu 1984. gadā. (Foto: James Gray/Daily Mail/Shutterstock/ Vida Press)

Felouzu ģimene dzīvoja Kensingtonas pilī, praktiski līdzās Diānai un Čārlzam.

Lēdija Džeina ar māsasdēlu princi Viljamu 1992. gadā. (Foto: Mike Hollist/Daily Mail/Shutterstock/ Vida Press)

Princesei Diānai bija aizdomas, ka Roberts bija iesaistīts viņas privāto telefonsarunu noklausīšanās lietā. Lēdija Džeina nonāca māsas un viņas vīra konflikta centrā, taču izvēlējās ieņemt neitrālu pozīciju, ar ko ļoti apbēdināja Diānu.

1997. gads. Princis Čārlzs un princeses māsas Sāra un Džeina ierodas slimnīcā Parīzē, lai vestu mājup uz Angliju mirušās Diānas ķermeni. (Foto: Times Newspapers/Shutterstock/ Vida Press)

Māsu attiecības kļuva visnotaļ vēsas. Vēlākos gados baronese Felouza izteica nožēlu, ka tā arī nepaspēja izlīgt ar māsu līdz viņas bojāejai. Princeses bērēs viņa teica ļoti aizkustinošu runu.

Lēdija Sāra teic uzrunu māsas princeses Diānas bērēs 1997. gadā. (Foto: Shutterstock/ Vida Press)

Pēc Diānas nāves māsas izvēlējās klusēšanas taktiku un nebija ar mieru runāt ar presi ne par kādu naudu, taču regulāri uzturēja sirsnīgas attiecības ar māsas dēliem Viljamu un Hariju.

Lēdija Sāra ar karalieni Elizabeti un princi Filipu 2004. gadā. (Foto: Shutterstock/ Vida Press)

Lēdija Sāra Makorkodeila un baronese Džeina Felouza apmeklēja arī abu māsasdēlu kāzas. Harija kāzās lēdija Džeina pat teica sirsnīgu runu – tā bija viņas pirmā publiskā uzstāšanās kopš princeses Diānas bērēm.

Lēdija Džeina un lēdija Sāra māsasdēla prinča Harija un viņa sievas Saseksas hercogienes dēla Ārčija kristībās 2019. gada jūlijā. (Foto: MEGA / Vida Press)

Citi šobrīd lasa

"Uz eiropiešiem te skatās kā uz sērgas izplatītājiem," - latvieša pārsteidzošs stāsts par šobrīd Ķīnā notiekošo 4
Sinoptiķi prognozē, ka silto laiku jau drīz atkal nomainīs sals
Kas nogāja greizi? Vēl nesen apskaudām Igaunijas mērenos ierobežojumus un visai labo Covid-19 statistiku
Skatīt visus komentārus

«Что-то сдал совсем»: Навка показала резко постаревшего мужа Заворотнюк

Жерар Депардье ответил на обвинение в изнасиловании 1