Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Karaliene Elizabete II. (Foto: ddp images/Ferrari Press / Vida Press)

Zādzība Bakingemas pilī - karalienes personāla darbinieks aiznesis vērtīgas lietas

Slavenības
2021. gada 7. janvārī 05:51 2021. gada 7. janvārī 05:51
  Jauns.lv
37 gadus vecais Adamo Kanto nonāks cietumā par virkni zādzību, ko britu karaļnama darbinieks pastrādājis karalienes dzīvesvietā. Nepilnu gadu vīrietis pavadīs ieslodzījuma vietā: viņam piespriests astoņu mēnešu ilgs cietumsods.

Aizbildinoties, ka šajās lietās jāieved kārtība, Bakingemas pils bijušais darbinieks nozadzis 77 vērtīgas mantas, kas pieder britu karaļnamam. Vīrietis strādājis pie karalienes Elizabetes piecus gadus. Koronavīrusa pandēmijas dēl štata darbinieku skaits ievērojami samazināts un Adamo Kanto parādījušies jauni pienākumi, kā arī piekļuve tādām vietām pilī, kur viņš agrāk nebija bijis.

Tas viss palīdzēja īstenot darbinieka noziedzīgo plānu. Šādā ceļā viņš no pils aiznesa dažādas medaļas, kā arī prinča Viljama un hercogienes Ketrīnas parakstītas fotogrāfijas. Īpaši vērtīgs bija fotogrāfiju albums no banketa, kurā piedalījās ASV prezidents Donalds Tramps. Šo atradumu Adamo ievietoja "eBay" un pārdeva par 1500 sterliņu mārciņām.

Par laimi Kanto nepaspēja pārdot visu, ko bija nozadzis. Mājas pārmeklēšanas laikā atrasta aptuveni puse zagto mantu. Noziedznieka aizstāvības advokāti liek akcentu uz to, ka vīrietim bijuši lieli hipotekārie parādi, ko viņš nespēja samaksāt, jo saņēma pārāk mazu atalgojumu.

“Viņš mēģināja dzēst uzkrātos parādus, dzīvojot pāri saviem līdzekļiem un aizņemoties naudu līdz nākamajai algai. Drīz viņš atskārta, ka aizņemas, lai samaksātu procentus citiem aizdevējiem, kā rezultātā viņa parādu summa pieauga līdz aptuveni 8000 sterliņu mārciņām,” advokāta teikto citē izdevums “Daily Mail”.

Taču šādi aizstāvības vārdi nespēja aizkustināt tiesnesi. Visas zādzības veiktas laika posmā no 2019. gada rudens līdz 2020. gada augustam. Adamo izdevās ne tikai apzagt pili, bet arī
karaļnama suvenīru veikalu, no kura viņš, piemēram, aiznesis zīda pidžamu. Pārējo nozagto mantu skaitā ir pat tālrunis, kas dāvināts Jorkas hercogam.

Citi šobrīd lasa

Fani samulsuši: kas vainas Monako princeses Šarlēnas un viņas vīra publiskajam skūpstam (un kāpēc viņiem neviens vairs netic)
FOTO: pasaulē otrs bagātākais cilvēks dodas vakariņās ar ģimeni 1
FOTO: ar krāšņu viesu buķeti Latvijā atklāj pirmo "Tesla" automašīnu koplietošanas platformu 1
Pievienot komentāru