Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Noklausies! Ķiršu ģimene un "Knīpas un Knauķi" valsts svētkos dāvina dziesmu "Draudzība"
"Knīpas un Knauķi". (Foto: Publicitātes)

Noklausies! Ķiršu ģimene un "Knīpas un Knauķi" valsts svētkos dāvina dziesmu "Draudzība"

Mūzika
18. novembrī 17:30 2020. gada 18. novembrī 17:30
  Jauns.lv
Klajā nācis bērnu vokālā ansambļa "Knīpas un Knauķi" un dziedātājas Rūtas Dūdumas-Ķirses kopdarbs – komponista Jāņa Ķirša un dzejnieces Ingas Cipes dziesma "Draudzība", kuras ierakstā piedalījies arī pazīstamais perkusionists Nils Īle.

Šis ir jau otrais singls no topošās programmas " Emociju pētnieki", kas klajā nāks 2021.gada pavasarī un kurā divpadsmit emocijas mūzikas valodā tulkos divpadsmit komponisti. Pirmā dziesma, ar kuru tika iepazīstināti klausītāji, bija Andra Sējāna dziesmiņa "Prieks", kas tika publiskota oktobra sākumā.

"Novēlam viens otram dot un saņemt spēkus un uzmundrinājumu sirsnīgā un patiesā draudzībā," aicina dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse, savukārt dziesmas autors Jānis Ķirsis atklāj, ka ar "Knīpām un Knauķiem" sadarbojas jau ļoti sen un ka priecājas par iespēju satikties un sadraudzēties ar bērniem dziesmā.

Projekta un 'Knīpas un Knauķu" vadītāja Edīte Putniņa stāsta, ka visām topošā cikla dziesmām vārdus sarakstījusi bērnu dzejoļu un dziesmu tekstu autore Inga Cipe: "Viņas dzejoļi ir kļuvuši par iedvesmu daudziem komponistiem, jo Inga raksta dziļi patiesi un gaiši. Pavisam droši arī cikla "Emociju pētnieki" dzejoļi piedzīvos vairākas dzīves mūzikā, un tas ir skaisti!". Viņa arī uzsver, ka, atzīmējot savu 50. jubilejas sezonu, "Knīpas un Knauķi" aicina visas Latvijas ģimenes un bērnus doties savu emociju pētniecības ceļā, lai tās labāk saprastu, izjustu, apzinātos un nosauktu vārdā, un lai mēs visi šajā pasaulē varētu justies labāk.

Dziesmu albumu papildinās īpašas emociju pētnieku darba lapas pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, kas ar radošu uzdevumu un vērot rosinošu jautājumu palīdzību mudinās apzināt un iepazīt savas emocijas. Topošā albuma vizuālo noformējumu veido vairāku literāru izdevumu un mūzikas albumu ilustratore Estere Betija Grāvere.

Jaunais albums klajā nāks nākamā gada pavasarī, bet "Knīpu un Knauķu" 50 gadu jubilejas koncerts notiks 2021. gada 8. maijā Ķīpsalas hallē.

Citi šobrīd lasa

"Tas vakars bija skarbs" - "Moderna" ražotās vakcīnas saņēmējs pastāsta par blakusefektiem 5
Britnija Spīrsa un viņas draugs šokējuši fanus
Uzņēmumā "Adugs" konstatēts "smagāko pārkāpumu komplekts", saka Darba inspekcijā 1
Pievienot komentāru

Видео: 51-летняя Дженнифер Лопез показала себя без макияжа

Джордж Клуни гордится тем, какому жестокому розыгрышу научил детей