Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Saseksas hercogi ar dēliņu Ārčiju. (Foto: SplashNews.com/ Vida Press)

Kad princis Čārlzs kļūs par karali, Harija un Meganas dēls Ārčijs tiks pie prinča titula

Slavenības
27. augustā 05:50 2020. gada 27. augustā 05:50
  Jauns.lv
Prinča Harija un Meganas Mārklas nepilnus 16 mēnešus vecais dēls Ārčijs Harisons Mauntbatens-Vindzors nav princis, taču viņš par tādu kļūs, kad princi Čārlzu kronēs par Anglijas karali. Otra iespēja būs 18 gadu vecumā, kad puisis varēs pats pieņemt lēmumu vai turpmāk lietot (vai nelietot) titulu.

Līdz ar prinča Čārlza kronēšanu par karali Harija un Meganas dēls automātiski iegūs prinča titulu. Mazais Ārčijs Harisons Mauntbatens-Vindzors šobrīd nav princis, bet vectētiņam kļūstot par karali, par tādu kļūs.

Turklāt, sasniedzot 18 gadu vecumu, Ārčijs pats varēs izvēlēties sev titulu. Ja puisis gribēs, viņš varēs izvēlēties kādu no diviem tituliem un turpmāk būt dēvējams par princi Ārčiju vai Viņa Karalisko Augstību. Protams, ir iespēja no šiem tituliem attiekties, nepieņemot nevienu.

Ārčijam šie tituli būs spēkā, pat neraugoties uz to, ka viņa vecāki atteikušies no karaliskajiem pienākumiem un aizgājuši no karaļnama.

Megana un Harijs no savas lomas karaļnamā atteicās daļēji arī tāpēc, lai varētu sniegt savam dēlam “mierīgāku un normālāku dzīvi”.

Ārčijs piedzimstot nemantoja prinča titulu, jo ir septītais rindā uz troni un tik tālu esošam mantiniekam karaliskos titulus vairs nepiešķir. Taču Čārlzam kāpjot tronī, Ārčijs pakāptos augšup pa pēctecības līniju.

Pat ja Ārčijs pēc pilngadības sasniegšanas nolemtu neizmantot Viņa Karaliskās Augstības titulu, pastāv iespēja, ka uz viņu tomēr attieksies visi karaļnama likumi, kad viņš pats domās par precībām, prognozē karaļnama eksperti.

Saskaņā ar 2013. gadā pieņemto likumu, tam, kurš ir sestais rindā uz troni un augstāks, ir jāprasa valdošajam monarham atļauja precībām. Un, visticamāk, šis likums kādudien attieksies arī uz Ārčiju.

Citi šobrīd lasa

Ciems Itālijā izmisīgi meklē iedzīvotājus: maksās ārzemniekiem, lai uz turieni pārvācas 9
Atrasts vairākas nedēļas bezvēsts pazudušais zēns
Brīvdienās Rīgā ielidos atpūtnieki no Kipras, kur situācija pasliktinājās tā, ka tagad jāievēro pašizolācija 13
Pievienot komentāru

Стал известен список претензий Меган к королевской семье

Сама на себя не похожа: Орбакайте не узнали в гостях у Пугачевой