foto: Publicitātes foto
Lūsēns un Brauns ar koncertu  “Saulrieta dziesmas”  priecēs skatītājus dažādās Latvijas vietās
2020. gada 3. jūnijs, 15:20

Lūsēns un Brauns ar koncertu “Saulrieta dziesmas” priecēs skatītājus dažādās Latvijas vietās

Jauns.lv

Divi tautā iemīļoti latviešu komponisti Jānis Lūsēns un Mārtiņš Brauns jūlijā pie klausītājiem dosies ar koncertu “Saulrieta dziesmas”. Viņiem pievienosies arī populārie dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels un Ieva Sutugova.

Abi skaņas meistari atzīst, ka šāda sadarbības forma ir nebijusi, interesanta un bagātinoša abiem, savukārt klausītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt improvizācijas un saspēles gan no komponistu ļoti populāriem, gan arī pavisam maz zināmiem skaņdarbiem.

“Man patīk doma, ka varēsim divatā ar Jāni Lūsēnu uz skatuves improvizēt,” saka Mārtiņš Brauns. “Šeit nebūs nekāda izrādīšanās vai konkurence - kurš ir jaunāks, labāks vai veiklāks, salīdzinājumi šeit ir lieki. Mūsu sadarbība būs kā kontrastējošs dialogs labā mūzikā.” Priecājoties par vasarīgo dabas atmodu, komponists vēl piebilst:”Vēlu visiem svinēt tos svētkus, ko saucam par vasaru. Lai sajūtam prieku un tas dod mums otro elpu.”

Savukārt Janis Lūsēns atzīst, ka programmas tematisko izvēli diktējusi pēdējā laika situācija: “Kopš notikumiem, kas skāruši visu pasauli un arī Latviju, atrodos tālu prom no cilvēku un satiksmes burzmas. Vieta, kurā dzīvoju, ir īpaša ar ikvakara saulrieta izrādēm, gaismu, krāsu un ēnu saspēlēm. Cenšos izbaudīt to ikvakara mirkli, kad noklust vējš, putnu dziesmas un pasaule ietinas klusuma segā.. Mani šie brîži iedvesmo un rada sajûtu, ka esmu vienots ar dabu un visumu...”

Par koncertu norises vietām izvēlētas skaistās Latvijas brīvdabas estrādes ar ainaviskiem dabas skatiem.

Pirmais “Saulrieta dziesmu” koncerts notiks Ikšķiles estrādē 3.jūlijā. Koncerti plānoti visu vasaru – līdz pat augusta beigām.

Koncerta apmeklētāju skaits tiks precizēts, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus. Biļetes iepriekšpārdošanā “Biļešu Paradīzē”. Koncertu rīko „Producentu grupa 7”.