Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
 

Kairiša filmu "Piļsāta pi upis" līdz šim noskatījušies jau teju 29 000 skatītāju 1

Kino
28. janvārī 13:28 2020. gada 28. janvārī 13:28
  Jauns.lv / LETA
Režisora Viestura Kairiša spēlfilma "Piļsāta pi upis" ("Pilsēta pie upes") ir pašlaik Latvijas kinoteātros visvairāk skatītā filma, kuru līdz šim noskatījušies teju jau 29 000 skatītāju, informēja filmas veidotāji.

Pagājušajā nedēļas nogalē filmu noskatījušies 6569 skatītāji 20 kinozālēs, bet kopumā līdz šim filmu redzējuši jau 28 872 skatītāji.

Jaunu cilvēku attiecību stāsts uz vēsturisko notikumu fona turpina veiksmīgi uzsākto ceļu pie skatītājiem kinoteātros visā Latvijā. Šajā nedēļas nogalē filma būs skatāma ne tikai kinoteātros, bet arī nelielās kino izrādīšanas vietās Latvijas reģionos. Pirms filmas izrādīšanas notiks arī vairāki īpašie filmas seansi, kad ar skatītājiem tiksies filmas veidotāji un aktieri. Piektdien, 31.janvārī, tikšanās ar skatītājiem plānota Subatē, kur tapušas vairākas filmas epizodes, sestdien, 1.februārī, Gaigalavā, Līvānos un Viļānos, bet svētdien, 2.februārī, Viļakā.

Kadrs no filmas "Piļsāta pi upis". (Foto: Ekrānuzņēmums)

"Piļsāta pi upis" ir attiecību stāsts uz pagājušā gadsimta 30.-40.gadu vēsturisko pārmaiņu fona. Pirmo reizi vienā Latvijas filmā ietverti daudzi un dažādi vēsturiskie notikumi, kas šajā laikā nepielūdzamā ātrumā sekoja cits citam.

Neskatoties uz dramatisko un haotisko vēsturisko situāciju, filmai ir dzīvi apliecinoša intonācija.

Galvenajās lomās filmā spēlē Dāvis Suharevskis, Agnese Cīrule, Gundars Āboliņš, Brigita Cmuntova, Juozas Budraitis. Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem - mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu.

Citi šobrīd lasa

Ko īsti Kariņš gribēja pateikt? 12
Noriļskā snieg jau gandrīz nedēļu, iedzīvotāji kupenās nevar atrast savas automašīnas
"Šoks patiešām liels" - "Superbingo" dzīvokli laimē lauksaimnieks no Kuldīgas 1
Pievienot komentāru

«Живем на подаяния, Аллочка помогает»: Пугачева спасает Илью Резника

Герцогине Кэтрин и принцу Уильяму предстоит принять непростое решение.