Mūzika
2020. gada 10. janvāris, 16:55

Noklausies - dziedātāja Mønta jauno kompozīciju velta ģimenei

Jauns.lv

Dziedātāja un dziesmu autore Mønta pērn rudenī sadarbībā ar kompāniju “MicRec” izdeva debijas dziesmu “Tu nezini, kas gaida tevi” un šogad, turpinot sadarbību, klajā nāk jauns singls “Dziesma ziemai (leduspuķe)”, kuru dziedātāja velta savai ģimenei.

“Šī dziesma ir veltījums manai ģimenei, ejot cauri sarežģītam posmam," saka Mønta. "Jā, dziesmai ir personīga nozīme. Es apzinos, ka tādu, kuri piedzīvo sāpīgus zaudējumus, ir ļoti daudz. Un visiem laiku pa laikam sāp. Dažreiz pat ļoti, ļoti sāp."

"Neparasti un pat spocīgi, ka dziesmas skice bez vārdiem tapa augustā ar sajūtu, ka šī būs "Dziesma rudenim". Tad dzīve man piespēlēja smagu zaudējumu un es sapratu, ka patiesībā kaut kur jau dziļi sirdī nojautu, par ko šī dziesma būs, pilnīgi neapzināti to biju iesākusi. Kamēr tā tapa, pamazām iestājās ziema un dziesma pilnīgi organiski pārtapa par "Dziesmu ziemai". Studijas producents Gints Stankevičs ir nolasījis, sapratis manu dziesmā pausto pārdzīvojumu. Tā ir mulsuma sajūta, emociju koma, šoks, eksistenciāli jautājumi.

Dziesmā var saklausīt kosmiskas skaņas, kā slimnīcā, kad esi pielikts pie sistēmas.

Es nebiju iedevusi Gintam tādas vadlīnijas, bet viņš saprata, kā tam ir jāskan. Līdz ar to priecīgai notij labprāt gribu pieminēt, ka pie Ginta es turos un mūsu sadarbība turpinās, ierakstot arī nākamo dziesmu," piebilst mūziķe.

Dziesmas teksta video veidojis Ēriks Saksons, un par šo sadarbību Mønta saka: “Uzreiz sapratu, kādam jābūt vizuālajam tēlam, un gribēju, lai tajā esmu arī es - trausla, pat varētu teikt, neveikla un kaila savā sajūtu izpausmē. Ēriks Saksons izdarīja lielisku vizuālo darbu, uzklausot visas manas idejas, un tās spējot precīzi realizēt. Savai komandai varu izteikt tikai un vienīgi siltus komplimentus un pateicību.”

Tēmas