Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Megana un princis Harijs pamet karaļnamu. Iespējams, šis foto bijis pēdējais piliens 6

Slavenības
10. janvārī 05:54 2020. gada 10. janvārī 05:54
  Jauns.lv
Agrā 9.janvāra rītā Saseksas hercogu paziņojums par britu karaļnama un tā pienākumu pamešanu šokēja teju visu pasauli. Komentāri par abu lēmumu visas dienas garumā bira kā no pārpilnības raga. Kamēr atsevišķas Saseksas hercogienei Meganai pietuvinātas personas publiski pauda atbalstu, daudzi ļoti skarbi kritizēja pāra rīcību, norādot uz Meganas mantkārību un augošo vēlmi pēc pasaules slavas, kā arī prinča Harija “aklo” sekošanu sievai.

2018.gada jūlijs Bekingemas pilī. (Foto: AFP/Scanpix)

Versijas, kāpēc tieši tagad Saseksas hercogi izvēlējās spert izšķirīgo soli, ir vairākas. Viena no tām – Ziemassvētku laikā uzņemtā karaliskās ģimenes fotogrāfija bijusi kā "pēdējais piliens" Saseksas hercogu pacietības traukā. Runa ir par fotogrāfiju, kurā 93 gadus vecā karaliene Elizabete II pozē kopā ar Velsas princi, Kembridžas hercogu un sešus gadus veco princi Džordžu.

Karaliskā ģimene jaunā sastāvā. (Foto: CAMERA PRESS/ROTA / Vida Press)

Foto uzņemts Bakingemas pils troņa zālē 18.decembrī – laikā, kad Saseksas hercogi atpūtās Kanādā. Karaliskās televīzijas korespondents Kriss Šips norādījis, ka Saseksas hercogi fotogrāfiju varēja uztvert negatīvi. Sevišķi tāpēc, ka pēdējā gada laikā princis Viljams ar brāli princi Hariju bija attālinājušies viens no otra, attiecības kļuvušas vēsākas, bet Megana 2019.gadā atzinās, ka karaliskā dzīve viņai sagādā grūtības.

Foto: CAMERA PRESS/ROTA / Vida Press

“Fotogrāfija, kuru Bakingemas pils izplatīja, iezīmē jauno desmitgadi. Tā bija karaliene un trīs nākamie karaļi. Tāpat parādījās video ar Ziemassvētku pudiņa pagatavošanu. Es nesaku, ka viņi izslēdza Hariju un Meganu, jo tas ir brutāli, ka Harijs nekad nav bijis daļa no šīs mantošanas līnijas, bet, sākot desmitgadi, šķiet, ka karaliskā ģimene ir ļoti koncentrējusies uz nākotni – karaliene un viņas trīs mantinieki.” 

2018.gada jūlijs - Bekingemas pilī. (Foto: AFP/Scanpix)

Nosodīta arī Saseksas hercogu vēlme nākt klajā ar paziņojumu tieši Kembridžas hercogienes Ketrīnas dzimšanas dienā, kas ir 9.janvārī. Dažas dienas pirms tam gan izskanēja ziņas, ka Ketrīna jau iepriekš atzīmējusi savus svētkus ģimenes lokā, un Saseksas hercogi jau otro gadu pēc kārtas nebija ieradušies apsveikt radinieci.

Jau vēstīts, ka Saseksas hercogu pāris - princis Harijs (35) un viņa kundze, hercogiene Megana (38) - "nolikuši uz ausīm" visu Lielbritāniju, paziņojot, ka pārtrauc pildīt savus karaliskos pienākumus un turpmāk strādās pie savas finansiālās neatkarības.

Karstākā 2020.gada 9.janvāra ziņa. (Foto: AFP/Scanpix)

"Instagram" vēstījumā teikts, ka Harijs un Megana atsakās no karalisko pienākumu tālākas pildīšanas, un pāris tuvākajā laikā plāno strādāt, lai kļūtu finansiāli neatkarīgi. Šādu lēmumu abi pieņēmuši pēc ilgām pārdomām.

Princis Harijs ar savu sievu un bērnu gan neatteiksies no Lielbritānijas karalienes Elizabetes II atbalstīšanas viņas dzīvē, darbos un lēmumos, vienlaikus paši atsakoties no karaļnama obligāto pienākumu izpildes. Pāris arīdzan plāno turpmāk dzīvot gan Lielbritānijā, gan Ziemeļamerikā. 

Saistītās ziņas

Konflikts uzkarst: Megana ar princi Hariju otro reizi ignorējuši Ketrīnu 1
Princis Harijs un Megana pamet britu karaļnamu un tā pienākumus 20
“Ketrīna grib, lai Megana gūtu skarbu mācību," - paziņa pastāsta jaunumus par hercogieņu nesaskaņām 18

Citi šobrīd lasa

Vesela sauja ērču - sociālajos tīklos ļaudis dalās ar šim gadalaikam netipisku foto 2
"Tā nedaudz salauza man ausis" - Francijas kultūras ministrs kritizē Eirovīzijai izvirzīto dziesmu
Jaunais tēvs Ņūdžersijā pēc dzemdībām atklāj teju neticamu sakritību
Skatīt visus komentārus

56-летний Квентин Тарантино впервые стал отцом

Отчаявшаяся Агата Муцениеце сделала публичное признание про Егора Крида