Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

FOTO: teātra mīļi pulcējas uz Hermaņa un Barišņikova jauno izrādi "Baltais helikopters" 2

Sarkanais paklājs
2019. gada 22. novembrī 09:05 2019. gada 22. novembrī 09:05
  Jauns.lv
Ceturtdien, 21. novembrī, Jaunajā Rīgas teātrī notika režisora Alvja Hermaņa izrādes "Baltais helikopters" pirmizrāde.

Lūkot izrādi, kurā ir vien trīs aktieri - baletdejotājs Mihails Barišņikovs, Kaspars Znotiņš un Guna Zariņa -, ieradās arī vairāki sabiedrībā zināmi ļaudis. Gan mūziķis Jānis Jubalts ar sievu Daci, gan mākslinieks Aivars Vilipsons ar sievu Indru Rubeni, gan aktrise Baiba Broka, eksprezidents Valdis Zatlers ar sievu Lilitu un citi.

Izrādes "Baltais helikopters" sižets balstīts patiesos notikumos un stāsta par iepriekšējā Katoļu baznīcas pāvesta - Benedikta XVI - noslēpumaino atkāpšanos no amata. Benedikts XVI jeb Jozefs Racingers ir pirmais pāvests, kurš pēdējo 600 gadu laikā pameta savu posteni dzīves laikā. Līdz šim bija pašsaprotami, ka šis amats tiek pildīts līdz pat nāves brīdim.

Oficiālā atkāpšanās versija par veselības problēmām ne visiem šķiet pārliecinoša. Ir arī citas versijas. Astoņi gadi, kuru laikā Racingers pavadīja pāvesta krēslā (no 2005. līdz 2013. gadam), sakrita ar visiem tiem jaunajiem izaicinājumiem un jautājumiem, ar kuriem mūsu civilizācija tika konfrontēta 21. gadsimta sākumā un atbildes uz kuriem joprojām nav atrastas.

Autors un režisors - Alvis Hermanis, scenogrāfe un kostīmu māksliniece - Kristīne Jurjāne.

Lomās: Jozefs Racingers/Benedikts XVI - Mihails Barišņikovs, pāvesta sekretārs - Kaspars Znotiņš, māsa Tabiana - Guna Zariņa.

Citi šobrīd lasa

Pēc aiziešanas no karaļnama Meganu Mārklu vairs neiekļauj pasaules ietekmīgāko sieviešu sarakstā
"Tā urna nebija patiesa, es pat nezinu, kas tur bija iekšā." Dairis sašutis par apbedīšanas biroja darbu
“Dziediet, kad jums ir labi. Bet visvairāk dziediet, kad jātiek pāri nejēdzībai," Ziedoni citē ģimene, kuras vectēvu atrada dziedam. Sirsnīgā vēstulē pateicas ikvienam, kas palīdzēja 3
Skatīt visus komentārus

«Продала душу дьяволу»: Экс-жена Кузьмина заявила, что Пугачева его приворожила

По просьбам жителей Беларуси российские звезды отказываются от концертов в стране