Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

FOTO: grupa "Jumprava" Dailes teātra pagrabā prezentē savu jauno albumu

Mūzika
7. novembrī 09:05 2019. gada 7. novembrī 09:05
Jauns.lv
Trešdien, 6. novembrī, Dailes teātra pagrabā tika prezentēts grupas "Jumprava" jaunais albums “Insomnia”.

Grupa "Jumprava" ar vērienu atzīmē savas radošās darbības trīsdesmitpiecgadi – izdots jauns albums “Insomnia” ar 11 dziesmām, kā arī oriģinālā skanējumā pārizdota 1989. gadā radītā vinila plate “Pilsēta”, atzīmējot šī vinila 30. dzimšanas dienu.

6. novembrī tika prezentēts grupas "Jumprava" jaunais albums “Insomnia”, kas izdots limitētā skaitā. Tajā ir 10 jauni oriģinālskaņdarbi un viena restaurēta dziesma “Lietus”, kas ieguvusi mūsdienīgāku skanējumu. Visu dziesmu ierakstā piedalījusies grupa "Jumprava", bet dziesmas “Karavīri nāk” skanējumu papildina kora “Aura” vīru balsis. Dziesma “Reizotāji” tapusi pirms diviem gadiem, bet pārējās albumā iekļautās dziesmas radītas pēdējā gada laikā.

Divām dziesmām - “Mana dārgā” un “Strīds” - vārdi, kuru autors ir Ritvars Dižkačs, ir sakompilēti no dažādiem dzejoļiem. Aigars Grāvers tās dēvē par divrindēm, jo Dižkača vārdi ir tik universāli, ka tie viegli turpina viens otru.

Iepriekšējais grupas Jumprava albums “Laiks runā” tika izdots pirms pieciem gadiem – atzīmējot grupas pastāvēšanas 30. gadadienu.

Tāpat oriģinālā skanējumā un atjaunotā dizainā pārizdota 1989. gadā izdotā vinila plate “Pilsēta”. Plates skanējums un ieraksti nav mainīti – tie saglabāti tieši tādi, kā bija pirms 30 gadiem. Arī vāka dizainu Artūrs Tigulis veidojis kā kopiju 1989. gadā radītajam, izmainot vien plates izdošanas gadu. Joprojām plates vāku rotā Gvido Kajona uzņemtā fotogrāfija. Jāpiebilst, ka fotogrāfija uzņemta ilgā rezolūcijā, jo tolaik ne tuvu nebija tādas foto iespējas, kādas ir mūsdienās. Vinila platē “Pilsēta” dzirdami tādi grupas hīti kā  “Ziemeļmeita”, “Vēlreiz” un citi.

Citi šobrīd lasa

Pasaulē reiz seksīgākais vīrietis šķir laulību, bijusī jau gaida bērnu no cita 2
FOTO: teātra mīļi pulcējas uz Hermaņa un Barišņikova jauno izrādi "Baltais helikopters" 3
Paaugstinot mediķu algas par 60 miljoniem, Latvijai varētu nākties samaksāt 66 miljonus lielu sodu 45
Pievienot komentāru

Видео: Алла Пугачева, Максим Галкин и Лайма Вайкуле пообедали в московском ресторане

"Это костюм коварный!": Агата Муцениеце оправдалась за свою фигуру