Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Zviedrijas karalis Kārlis Gustavs XVI ar ģimeni. (Foto: TT NYHETSBYRÅN)

Zviedrijas karalis pieciem mazbērniem atņēmis titulus 5

Slavenības
2019. gada 9. oktobrī 06:16 2019. gada 9. oktobrī 06:16
  Jauns.lv
Zviedrijas karaļnamā notikušas līdz šim nebijušas pārmaiņas. Pils pārstāvis šonedēļ paziņojis, ka Zviedrijas karaļa Kārļa Gustava XVI pieciem mazbērniem vairs nebūs karaliskā titula!

Jaunās pārmaiņas skar prinča Kārļa Filipa un princeses Sofijas dēlus prinčus Aleksandru un Gabrielu, kā arī princeses Madeleinas un viņas vīra Kristofera O’Nīla bērnus – princesi Leonoru, princi Nikolasu un princesi Adrienu. Turpmāk viņus vairs nedēvēs par Viņu Karaliskajām Augstībām, taču bērni aizvien sabiedrībā būs zināmi kā prinči un princeses. Oficiāli gan bērnu vārdiem vairs titulu nepiemēros.

Kroņprincese Viktroija ar vīru princi Danielu un bērniem princesi Estelli un princi Oskaru. (Foto: Vida Press)

Jaunās pārmaiņas neskar princesi Estelli un princi Oskaru. Viņu mamma Zviedrijas kroņprincese Viktorija ir pirmā rindā uz karalistes troni, bet viņas atvases – nākamie troņmantnieki.

Karalis Kārlis Gustavs XVI ar kundzi karalieni Silviju un vecākās meitas kroņprinceses Viktorijas ģimeni. Viņas bērniem tituli tiek saglabāti, jo mamma ir pirmā rindā uz troni. (Foto: SplashNews.com/ Vida Press)

“Viņa Majestāte karalis izlēmis par labu pārmaiņām karaļnamā,” teikts pils oficiālajā paziņojumā. “Šo pārmaiņu mērķis ir noteikt, kuri karaliskās ģimenes pārstāvji turpmāk pildīs oficiālos pienākumus valsts galvas vārdā vai tās uzdevumā.”

Princese Madeleina ar vīru Kroistoferu O'Nīlu un bērniem princesi Leonoru, princi Nikolasu un princesi Adrienu. (Foto: PPE/Sipa USA/ Vida Press)

“Viņa Majestāte karalis izlēmis, ka Viņa Karaliskās Augstības prinča Kārļa Filipa un princeses Sofijas bērni, kā arī Viņas Karaliskās Augstības princeses Madeleinas un Kristofera O’Nīla kunga bērni turpmāk vairs nebūs karaļnama pārstāvji.”

Princis Kārlis Filips ar sievu princesi Sofijas un dēliem - prinčiem Aleksandru un Gabrielu. (Foto: Vida Press)

Princese Madeleina, kura ar ģimeni pērn pārcēlās uz dzīvi Floridā (ASV), sava tēva karaļa Kārļa Gustava XVI lēmumu komentējusi “Instagram” kontā: “Šī pārmaiņa plānojās jau ilgāku laiku. Mēs ar Krisu domājam, ir labi, ka mūsu bērniem tagad būs lielākas iespējas nākotnē pašiem veidot savas dzīves kā privātpersonām.”

Citi šobrīd lasa

FOTO: tā mūziķi līksmoja ballītē pēc "Zelta mikrofona" balvu pasniegšanas 1
Košākās kleitas, izteiksmīgākie dekoltē un klapatas ar tērpiem - "Zelta mikrofona" aizkulišu VIDEO
Smadzeņu audzēja operācijas laikā mediķi pamodina pacienti un liek viņai spēlēt vijoli
Tēmas: Zviedrija
Skatīt visus komentārus

«Трудно быть с таким жадным стариком»: Аль Пачино бросила молодая возлюбленная

Прощайте, миллионы: Елизавета II запретила Меган и Гарри зарабатывать на «королевском» бренде