Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Marija Naumova. (Foto: Juris Rozenbergs)

FOTO: Naumova, Aišpurs un Busulis priecē viesus Latvijas Universitātes simtgades lielkoncertā 10

Izklaide
2019. gada 29. septembrī 10:10 2019. gada 29. septembrī 10:10
  Jauns.lv
28. septembrī Latvijas Universitāte svinēja 100. gadskārtu, kopš Latvijā tika dibināta nacionālā augstskola. Svētku ietvaros piektdien, 27. septembrī, notika vērienīgs pasākums "Arēnā Rīga".

27. septembrī "Arēnā Rīga" ļaudis pulcējās uz Latvijas Universitātes Gadsimta nakti jeb “Carpe Noctem". Gadsimta nakts svinības norisinājās divās daļās - vispirms bija notiks lielkoncerts, bet tam sekoja balle. Pasākumu vadīja aktieris Artūrs Skrastiņš.

Koncertā mirdzēja solisti Aija Vītoliņa, Ance Krauze, Marija Naumova, Daumants Kalniņš, Zigfrīds Muktupāvels un Jānis Aišpurs, kas uzstājās kopā ar Latvijas Universitātes kolektīviem – vairāk nekā 500 dziedātājiem un dejotājiem. Par muzikālo pavadījumu rūpējās Kristapa Krievkalna instrumentālā grupa. Savukārt ballē muzicēja Intars Busulis un “Abonementa orķestris”, kā arī grupa “Labvēlīgais tips”.

Koncertā piedalījās LU absolventu koris "Jubilate"; sieviešu kori "Latve", "Balta" un "Minjona"; vīru koris "Dziedonis" un vīru vokālais ansamblis "Dancis"; jauktie kori "Dziesmuvara", "Juventus" un Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes jauktais koris "Aura"; Prezidiju konventa vīru koris un kamerkoris "DeCoro". Tāpat uzstājās LU pūtēju orķestris un senās mūzikas ansamblis "Canto". Dejoja LU deju ansamblis "Pērle" un deju folkloras kopa "Dandari", jauniešu deju kolektīvs "Dancītis" un Tautas deju ansamblis "Dancis". Vidējās paaudzes deju kolektīvus pārstāvēja "Dancis" un "Dancītis" mākslinieki. Piedalījās arī Latvijas Universitātes Studentu teātris.

Koncerta repertuāru veidoja pazīstamas latviešu komponistu dziesmas un Latvijas skatuves dejas spilgtākie darbi, kas ataino laika posmu no 20. gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām, izceļot notikumus un vērtības, kas gadu gaitā mainījušās gan universitātē, gan sabiedrībā un valstī.

Citi šobrīd lasa

“Smago” Lieldienu hronika: eksministrs publicē videorecepti, kā “pagatavot” Svēto Vakarēdienu; katoļi domā par Lieldienu procesiju pārcelšanu uz septembri 1
No ārpasaules norobežo Mežotnē ieslodzītos bulgārus: slēdz pat gaisa telpu 13
Aktieris Ēriks Vilsons lasa pasakas pieaugušajiem
Skatīt visus komentārus

«Охотница за деньгами»: хакеры взломали новый сайт Меган и Гарри и зло подшутили над герцогиней

«Выпьем за любовь!»: сын Пугачевой и Галкина смешно спародировал Игоря Николаева