Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ar Izraēlas filharmoniskā orķestra koncertu noslēdzas mūzikas festivāla RĪGA JŪRMALA trešā nedēļas nogale
Pauls Zvirbulis

Ar Izraēlas filharmoniskā orķestra koncertu noslēdzas mūzikas festivāla RĪGA JŪRMALA trešā nedēļas nogale

Mūzika
2019. gada 25. augustā 20:43 2019. gada 25. augustā 20:43
  Karlīna Timofejeva
Šodien, 25. augustā, ar Izraēlas filharmoniskā orķestra (IFO) koncertu noslēgsies mūzikas festivāla RĪGA JŪRMALA trešā nedēļas nogale. Leģendārā diriģenta Zubina Metas vadībā izskanēs Hektora Berlioza “Fantastiskā simfonija” un Sergeja Rahmaņinova Trešais klavierkoncerts ar pianisti Juidzju Vanu pie klavierēm. Koncertu tiešraidē ekskluzīvi varēs vērot replay.lv, bet plkst. 22.35 – Latvijas Televīzijas ēterā.

Festivāla ietvaros IFO sniedz divus koncertus Dzintaru koncertzālē. Šie koncerti uzskatāmi par vēsturiskiem, jo šogad diriģents Zubins Meta atvadīsies no sava orķestra, pie kura pults ir bijis 50 gadus! IFO jau kopš tā dibināšanas brīža ir iekarojis stabilu vietu pasaules izcilāko orķestru virsotnē un ar savām koncertprogrammām regulāri uzstājas pasaules prestižākajās koncertzālēs un festivālos. Orķestri 1936. gadā dibināja izcilais vijolnieks Broņislavs Hūbermans, bet orķestra inaugurācijas koncertu diriģēja 20. gs. leģenda - maestro Arturo Toskanīni. 1969. gadā maestro Zubins Meta tika iecelts par orķestra muzikālo padomnieku, bet 1977. gadā kļuva par tā māksliniecisko vadītāju. Savukārt 1988. gadā par orķestra laureātdiriģentu kļuva pasaulslavenais amerikāņu komponists un diriģents Leonards Bersteins. 1992. gadā par goda viesdiriģentu tika iecelts izcilais maestro Kurts Mazurs, bet 2011. gadā par galveno viesdiriģentu kļuva Džanandrea Noseda.

Pianiste Juidzja Vana (1987) liek noticēt brīnumiem – par to vienisprātis ir ne tikai sajūsminātie klausītāji, bet arī kritiķi, kas viņas sniegumu nereti vērtējuši ar sešām zvaigznītēm maksimāli iespējamo piecu vietā. „Viņas spēles tehniskais vieglums, krāsu spektrs un nevaldāmais spēks vienmēr ir bijis pārsteidzošs, tomēr šodien tajā jaušams arvien lielāks dziļums, kas acumirklī un neizbēgami ievelk katra komponista pasaulē ,” pirms gada rakstīja „Financial Times”.

Festivāla turpināsies ar Londonas simfoniskā orķestra un Džanandrea Nozedas (30. un 31.08.) koncertiem. Solistu plejādes spilgtākie vārdi – vijolnieks Vadims Repins (31.08.), pianists Sondžins Čo (30.08.), soprāns Dzjina Fana (31.08.), čellists Edgars Moro (1.09.) un pianists Likā Debargs (01.09.).

Citi šobrīd lasa

Dumpis uz pandēmijas kuģa: valsts galvenais infektologs par "gudro" Eiropu, vakcīnām un gaidāmo saslimšanas mazināšanos 11
Likvidēts gaļas pārstrādes uzņēmums "Ardeks" 2
Sākts kriminālprocess pret VID darbinieku par neizpaužamu ziņu izpaušanu 1
Pievienot komentāru

«В лице любимой»: Галкин показал, как Пугачева "разрешила весну"

«Кэтрин разрыдалась»: как Меган обидела принца Уильяма перед свадьбой