Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bijušā rīdzinieka Mišas Maiska izcilo sniegumu klausīties ieradies bija arī kādreizējais valsts pirmais pāris - Valdis un Lilita Zatleri. (Foto: Juris Rozenbergs)

FOTO: mūzikas mīļi Jūrmalā bauda čellista Mišas Maiska un Krievijas Nacionālā orķestra koncertu 1

Mūzika
2019. gada 19. augustā 09:59 2019. gada 19. augustā 09:59
  Jauns.lv
Svētdien, 18. augustā, Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, festivāla "Rīga Jūrmala" ietvaros uzstājās pasaulslavenais čellists Miša Maiskis un Krievijas Nacionālais orķestris.

Dzintaru koncertzālē vienā vakarā satikās trīs leģendas – Rīgā dzimušais un pasaules izcilākā čellista slavu ieguvušais Miša Maiskis, redzamākais mūsdienu pianists un diriģents Mihails Pļetņovs un vadošais Krievijas simfoniskais orķestris.

2008. gadā britu žurnāla „Gramophone” pasaules labāko orķestru divdesmitnieka vidū iekļautais Krievijas Nacionālais orķestris iemieso sevī labākās krievu akadēmiskās muzicēšanas skolas tradīcijas. Orķestra mākslinieciskais vadītājs kopš tā dibināšanas Mihails Pļetņovs par svarīgāko kopdarbā vērtē muzikālās satikšanās prieku, bet čellists Miša Maiskis savās interpretācijās nekad nepieļauj rutīnu. Azarts, impulsivitāte un harisma – tāds ir lielo meistaru satikšanās koncerta vadmotīvs!

Koncerta programmā izskanēja Žorža Bizē Svīta no mūzikas lugai “Arliete”, Kamila Sensānsa Pirmais koncerts čellam un orķestrim laminorā op. 33 un Sergeja Prokofjeva Svīta no baleta “Romeo un Džuljeta”.

Citi šobrīd lasa

Vai viegli būt kailam kameras priekšā? Aktrise: "Tur nav nekā seksuāla"
Daudziem paliek mieles: barikāžu piemiņas ugunskuru Doma laukumā pirms laika brutāli nodzēš 22
Francijā 36 gadus jaunai sievietei amputē abas pēdas menstruālās piltuves dēļ 2
Pievienot komentāru

Елизавета II забрала у герцогини Меган королевские украшения

6-летние дети Пугачевой и Галкина покорили поклонников пением на французском языке