Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mārtiņš Ziders

FOTO: Jūrmalā izskan izcilā čellista Mišas Maiska koncerts

Slavenības
2019. gada 17. augustā 09:12 2019. gada 17. augustā 09:12
  Jauns.lv
Piektdien, 16. augustā, Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, uzstājās pasaulslavenais čellists, bijušais rīdzinieks Miša Maiskis.

Mūzikas festivāla "Rīga Jūrmala" ietvaros Maiskis uz skatuves kāpa kopā ar savu meitu Liliju, kas sēdās pie klavierēm.

Programmā izskanēja Ludviga van Bēthovena, Franča Šūberta, Pētera Čaikovska un Dmitrija Šostakoviča skaņdarbi.

Bijušā rīdzinieka, čellista Mišas Maiska un viņa meitas Lilijas Maiskas duets ik reizi veido aizraujošas kamermūzikas programmas, kurā nav vietas rutīnai. Miša Maiskis, stāstot par muzicēšanas procesu, teica: „Mūzika ir ļoti subjektīva, tāpēc ir iespējamas daudzas dažādas interpretācijas. Iespēju skaits ir bezgalīgs, un arī to dziļums ir bezgalīgs. Par interpretāciju nekad nevaram teikt, ka tā ir „tā vienīgā” absolūti perfektā. Perfekcija mūzikā ir ilūzija. Es to salīdzinu ar vēlmi sasniegt horizontu – jo vairāk tam pietuvojies, jo vairāk tas arvien un arvien attālinās. Tas nenozīmē, ka nevajadzētu mēģināt tam tuvoties. Tomēr apjaušot, ka nekad to nespēsiet sasniegt, būs mazāka vilšanās.”

Jautāta, ko nozīmē muzicēt kopā ar pašiem tuvākajiem, kopā ar tēvu, Lilija atbild: “Mūsu dzīslās rit tās pašas asinis. Mums tiešām ir ļoti līdzīga mūzikas izjūta. Mūzika mums ir dabisks saziņas veids. To ir grūti izskaidrot ar vārdiem. Mans tēvs mani ir ļoti iedvesmojis un ietekmējis. Man nav bijis pārāk daudz skolotāju, un es tiešām lielāko daļu esmu iemācījusies, muzicējot kopā ar tēvu. Viņš man iemācīja daudzus mūzikas likumus un principus un to, kādai būtu jābūt attieksmei pret muzicēšanas procesu.”

Citi šobrīd lasa

Nesildi nosalušas rokas karstā ūdenī!
Apprecējies tiesībsargs Juris Jansons
Krievijā fiksēts pirmais nāves gadījums no snusam līdzīga produkta 10
Pievienot komentāru

Официально: Принц Гарри и герцогиня Меган лишатся королевских титулов

Евгений Петросян перестал общаться с родной дочерью после предательства